SKF KS Poznań – MKS MDK Trzcianka 3:0 (25:19, 25:21, 25:19).

Skład SKF: Arendz, Kwiatek, Halczak, Baranowska, Tujek, Ngamayama, Przybylska (l) oraz: Pierzchała.

Trener: Damian Gapik

Spotkanie w Poznaniu to miał być pojedynek na szczycie ligowej tabeli. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Siatkarki z Poznania od początku niesione dopingiem głośnej grupy kibiców ruszyły do ataku. W pierwszym secie drużyna z Poznania panowała bardzo wyraźnie i wygrała 25:19. W drugiej partii zawodniczki z Trzcianki prowadziły 0:7, ale przegrały drugiego seta, a przy stanie 16:16 był już remis. Drużyna z Poznania rozegrała seta pełnego walki i przechyliła zasłużenie szalę w tej partii na swoją korzyść. W trzeciej partii set wyglądał podobnie. Początek to prowadzenie Trzcianki 4:1. W połowie seta był już remis, a potem wyraźnie zagubiona drużyna z Trzcianki traciła seryjnie punkty. Ostatecznie trzeci set padł łupem siatkarek z Poznania, które wygrały 25:19 i tym samym całe spotkanie 3:0.

Drużyna z Poznania rozegrała najlepsze spotkanie w tym sezonie. Zawodniczki niesione głośnym dopingiem kibiców wśród, których prym wiodły zawodniczki zespołu młodziczek zaprezentowały się fantastycznie !!!

W spotkaniu ze względu na niezaleczoną kontuzję nie wystąpiła, rezerwowa w tym meczu, kapitan zespołu Zofia Barwicka.

Kapitalne spotkanie siatkarek SKF dobrze zainaugurowało rok 2012. Doskonałą zmianę dała Sandra Pierzchała, która rozegrała najlepsze spotkanie w tym sezonie .

Bardzo dobre spotkanie rozegrały wszystkie grające w meczu zawodniczki klubu, dzięki czemu mocno przyczyniły się do zwycięstwa.

Joanna Przybylska – libero SKF KS Poznań: Było widać dzisiaj ambicje i wole walki, nawet jeśli coś nie wychodziło to nie spuszczałyśmy głów tylko walczyłyśmy dalej. Ponownie nie zawiedli nas kibice, którzy byli naszym ósmym zawodnikiem, dzięki którym wygraliśmy !!!

Przed spotkaniem wręczono nagrody dla najlepszych zawodniczek w plebiscycie internautów na stronie skfks.pl w kategorii młodziczek, juniorek i zawodniczki zespołu trzecioligowego.

Julia Arendz (zawodniczka roku w zespole juniorek): Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Cieszę się że doceniliście moją pracę, zaangażowanie i oddaliście na mnie głosy.

Angelika Halczak (zawodniczka roku w zespole III-ligowym): Bardzo cieszę się z wygranej, w ogóle się nie spodziewałam. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy na mnie głosowali, jednocześnie chciałabym zauważyć, że wszystkie dziewczyny tak naprawdę zasłużyły na wygraną. Zarówno Zosia, Julia, Aneta, jak i reszta dziewczyn daje z siebie wszystko, co widać, dlatego tym bardziej dziękuję za takie wyróżnienie.

Olga Koenig (zawodniczka roku w zespole młodziczek): Bardzo się cieszę z tej nagrody. Nie spodziewałam się takiego wyróżnienia. Ta nagroda motywuje mnie do dalszych treningów i pokazuje, że to co robię i ile z siebie daję w każdym spotkaniu ma sens.

Serdecznie dziękujemy kibicom, którzy dopingowali nasze zawodniczki w trakcie spotkania w hali CS Politechniki Poznańskiej.

Za wykonanie i udostępnienie zdjęć serdecznie dziękujemy p. Sylwii Kwiatek.