UKS Śmigiel – SKF KS Poznań 0:3(17:25, 15:25, 17:25)

Skład SKF: Pierzchała(c), Kohut, Radzewicz, Błędowska, Wawrzyniak, Pachurka, Przybylska(l) oraz: Szczerba, Mikołajczak, Bińczycka.

Trener: Zbigniew Woźniak

Spotkanie w Śmiglu było szansą dla miejscowego UKS na wyjście na prowadzenie w tabeli pod warunkiem ogrania niepokonanych liderem z grupy za trzy punkty.

Początek meczu wskazywał, że miejscowe wysoko postawią poprzeczkę osłabionym personalnie liderkom z Poznania.

Do stanu 12:12 spotkanie było wyrównane. Później górę wzięła zagrywak i skuteczność w ataku zespołu z Poznania, który ostatecznie po secie pod kontrolą finiszował z wygraną 25:17.

W drugim secie gospodynie zostały całkowicie zdominowane przez podopieczne Zbigniewa Woźniaka, które rozpoczęły od prowadzenia 10:3, a później 16:6.

Przy tym wyniku opiekun gości dał szansę pogrania wszystkim zawodniczkom  z ławki, które dowiozły do końca pewną wygraną 25:15.

Trzecia partia była ostatnią w spotkaniu. Zbigniew Woźniak od początku seta posłał do boju wszystkie obecne na spotkaniu juniorki, które przy wsparciu starzych koleżanek do stanu 14:14 prowadziły wyrównaną grę z miejscowymi.

Po zmianach w zespole z Poznania przyjezdne podkręciły tempo i wygrały seta wyraźnie 25:17 i całe spotkanie 3:0.

Spotkanie w Śmiglu zakończyło pierwszą rundę rozgrywek w, której zawodniczki SKF KS Poznań zgromadziły komplet 18 punktów.

W sobotę 28 listopada w Poznaniu zespół SKF KS Poznań podejmie LUKS Orkan Września o godz. 19:00 w hali CS Politechniki Poznańskiej.

Występy zespołu SKF KS Poznań są możliwe dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania w ramach realizacji programu Młodzieżowe Centrum Sportu przy SKF KS Poznań – dziękujemy 🙂