Młodziczki SKF KS Poznań na sobotnim turnieju w Starych Oborzyskach pokazały się z dobrej strony, ambitnie walcząc z mocnymi przeciwniczkami.

SKF

Autor: skf

W hali gimnazjum w Starych Oborzyskach do rywalizacji stanęło 12 ekip: 4 męskie, 4 ekipy kadetek i 4 ekipy młodziczek.

Najlepszą ekipą w kategorii panów okazała się drużyna z Leszna. W kategorii kadetek wygrał zespół TJ Sokol Nove Veseli przed UKŻPS Kościan.

Do Obrzysk trener Damian Gapik zabrał trzynaście zawodniczek.

Turniejowe zmagania  drużyna SKF KS Poznań rozpoczęła od spotkania z UKS Volleyball Śmigiel. Spotkanie to dostarczyło wielu sportowych emocji, zawodniczki z Poznania jak i rywalki bardzo dobre momenty gry przeplatały słabymi. Jednak ostatecznie w setach 25:23 i 25:23 zawodniczki SKF KS Poznań wygrały 2:0 i udanie zainaugurowały gry w turnieju.

Po przerwie młodziczki SKF spotkały się z ekipą TJ Sokol Nove Veseli z Czech. Spotkanie z Czeszkami nacechowane było dużą ilością zmian w zespole SKF, które wpływała na skowoką zmainę jakości gry, lecz pomimo przestojów poznanianki wygrały pierwszego seta 25:21. W drugiej partii dziewczyny długo przegrywały, aby ostatecznie po dobrych zmianach wygrać  25:23 i tym samym cały mecz 2:0.

Ostatnie spotkanie poznańska drużyna rozegrała z UKŻPS Kościan. W pierwszym secie siatkarki z Poznania wyraźnie sparaliżowane presją meczu uległy aż 8:25. W drugiej partii, do stanu 19:17 nasze zawodniczki prowadziły wyrównaną walkę z rywalkami, lecz w końcówce brak doświadczenia i nieobycie z grą pod presją sprawiły, że pomimo ambitnej postawy dziewczyny z Poznania uległy 20:25 i tym samym w całym spotkaniu 0:2.

W porównaniu z występem w z 3 września w Poznaniu, w grze zespołu było widać dużo więcej pozytywnych elementów. Drużyna długimi momentami grała bardzo dobrze i ładnie dla oka. Na uwagę zasługują równiez błędy popełniane w ustawieniu oraz przestoje w grze czy brak dobrej gry pod presją.

Nad tymi elementaki poznanianki będa teraz pracowac na treningach pod okiem Damiana Gapika. Mimo wszystko w turnieju warto podkreślić dużo bardzo dobrych momentów w grze drużyny, która na parkiecie w Starych Oborzyskach pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

Turniej odbył się w ramach II Międzynarodowej Gali Siatkówki w Starych Oborzyskach. pod patronatem wójta Gminy Kościan Henryka Bartoszewskiego.