UKŻPS Kościan – SKF KS Poznań 3:0(25:13, 25:22, 25:14)

Skład SKF: Pierzchała(c), Barwicka, Gębalska, Kohut, Nowak, Ngamayama, Przybylska(l) oraz: Mikołajczak

Trener – Zbigniew Woźniak

Spotkanie w Kościanie rozpoczęło się od dominacji gospodyń, które szybko wypracowały przewagę i wygrały w secie bez historii 25:13.

W drugiej partii było 5:1 dla SKF, a za chwilę 7:8. Przy stanie 9:14 zanosiło się na szybkie 0:2. Poderwaliśmy się jednak do walki i okazało się, że rywalki to też ludzie, którzy w tym dniu nie wznieśli się na wyżyny swojego poziomu i gra się wyrównała. Wyszliśmy na prowadzenie 22:21 i to było wszystko. Chwila prostych błędów i całkowicie zasłużenie przegraliśmy 25:22 na 2:0.

W trzecim secie wydarzenia potoczyły się bardzo szybko. Mające przez całe spotkanie kłopoty z wystawą, poznanianki przegrały nie będąc wstanie podjąć walki z rywalkami.

Cały wynik 3:0 w pełni oddaje przebieg spotkania, bo choć dziś na boisku w Kościanie kibice zobaczyli przeciętne przedstawienie to jednak był to teatr tylko jednych aktorek.

Drużyna z Poznania rozegrała słabe spotkanie i ma teraz siedem dni, aby przygotować się do kolejnych wyzwań, a wierzymy, że za siedem dni będzie na pewno lepiej!