Orkan Września – SKF KS Poznań 1:3(26:28, 14:25, 25:18, 13:25)

Skład SKF: Pierzchała(c)8, Ankudowicz9, Arendz8, Tujek6, Baranowska6,Barwicka7, Przybylska7 oraz: Nowak6, Gębalska7, Geremek6, Kohut7.

Trener: Zbigniew Woźniak

Początek spotkania we Wrześni to wyrównana walka z obu stron. Już po kilku piłkach widać, że miejscowe postawią poprzeczkę bardzo wysoko. Wspaniale podejmujemy walkę i set jest bardzo ciekawy. Zmiany w wyniku, wymiana prowadzenia w partii pomiędzy ekipami. Końcówka to już szalone nerwy, gdy obie ekipy mają swoje piłki setowe, lecz ostatecznie kończymy na 28:26 i obejmujemy prowadzenie w spotkaniu 1:0.

Drugi set to wyraźna dominacja dla podopiecznych Zbigniewa Woźniaka, które wyraźnie poprawiły zagrywkę, odbiór oraz skuteczność w ataku i wygrały bardzo wyraźnie 25:14.

W kolejnej partii miejscowe stawiają wszystko na jedną kartę ryzykując zagrywką. My mamy kłopoty i zasłużenie przegrywamy tego seta 25:18.

Czwarty set to nasze odrodzenie i wiara w końcowy sukces. Zagrywka, obrona i ataki prowadzą nas do wyraźnej wygranej 25:13 i tym samym wygrywamy w całym spotkaniu 3:1 zdobywając trzy bezcenne ligowe punkty na zakończenie roku 2013.

W naszym zespole najlepiej zaprezentowała się Izabela Ankudowicz. Na wysokim poziomie zagrała Sandra Pierzchała, a na solidnym poziomie wypadła reszta koleżanek co dało zasłużony i wywalczony w boju sukces.

Swoją szansę dostała dziś na pozycji libero Joanna Przybylska, która po przeciętnym początku całej ekipy im dalej w las tym spisywała się lepiej broniąc nie raz naprawdę bardzo fajne ataki rywalek – brawo był to bez wątpienia pozytywny występ co cieszy.