W niedziele (07.11.2010)  siatkarze SKF KS Poznań wystąpili na turnieju w Buku. Nasi zawodnicy w całym turnieju zajęli drugie miejsce.

Mosina – Oborniki 0:2 (21:25, 17:25).
AZS UAM – SKF 2:0 (25:17, 26:24).

Zawodnicy SKF do meczu przystąpili bardzo spięci co odbiło się na porażce w pierwszym secie. W drugiej partii gra siatkarzy SKF wyglądała dużo lepiej, a zawodnicy z Poznania prowadzili w tym secie 24:22. W końcówce w grze poznańskich zawodników znów pojawiły się własne błędy głównie w odbiorze i zaowocowało to porażką w secie i całym meczu.

Skład SKF:

Wołoszyn, Strańczyk, Szypura, Maciaszek(c), Złotkiewicz, Wachowiak, Walachowski (l), Manikowski.

SKF – Mosina 2:1 (25:23, 25:27, 15:7).

Drugi mecz w turnieju zawodnicy SKF zagrali z Mosina. Spotkanie rozpoczęło się od dobrej gry siatkarzy SKF, bo zawodnicy wyciągnęli wnioski z poprzedniego meczu i wyraźnie zminimalizowali błędy własne. W grze zespołu były obecne jeszcze własne błędy, ale zawodnicy SKF kontrolowali pierwszego seta i wygrali go 25:23. W drugim secie początkowo gra była bardzo podobna do pierwszego. W środkowej części seta zawodnicy SKF popełnili kilka błędów w ataku oraz rozegraniu co pozwoliło rywalom wyjść na prowadzenie 17:15. Rożnica ta została bardzo szybko zniwelowana, a do końca seta trwała zacięta walka o wynik, który w końcówce okazał się lepszy dla zespołu z Mosiny i ta drużyna wygrała 27:25. Trzeci set to popis gry zawodników SKF, którzy po bardzo dobrej grze prowadzili już,nawet 12:3. W końcówce rywale zmniejszyli straty na wynik 7:15, ale to i tak dało drużynie SKF zasłużone zwycięstwo. Bardzo dobrze w tym meczu zagrał Paweł Złotkiewicz, który był liderem naszych siatkarzy w ataku.

Skład SKF:

Wołoszyn, Maciaszek(c), Złotkiewicz, Szypura, Strańczyk, Wachowiak, Cicheński (l), Walachowski (l), Manikowski.

Oborniki – AZS UAM 1:2 (16:25, 25:21, 14:16).
AZS UAM – Mosina 2:0 (25:21, 25:13).
SKF – Oborniki 2:1 (25:17, 21:25, 15:13).

To był zdecydowanie najlepszy mecz siatkarzy SKF w turnieju. Mecz rozpoczął się od dobrej gry naszego zespołu. Skuteczny odbiór wspomagany dobrym rozegraniem i skutecznością w ataku pozwolił zawodnikom SKF narzucić rywalom swój styl gry. W tym secie bardzo dobrze w barwach SKF wypadł środkowy Wojciech Strańczyk, który do skutecznych bloków dokładał również cenne punkty w ataku. Postawa pozostałych siatkarzy również była bardzo dobra, a to wszystko dało zawodnikom SKF wysokie zwycięstwo w pierwszej partii 25:17. W drugim secie drużyna z Obornik wygrała do 21. Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia zespołu z Obornik. Nasi zawodnicy, aż do stanu 7:7 toczyli bardzo wyrównaną walkę z rywalami, a ataki Szypury, Maciaszka i Złotkiewicza sprawiały rywalom duże problemy. W drugiej części seta drużyna z Obornik prowadziła już 13:11, a jednak nie wygrała. Siatkarze z Poznania poprawili własną grę i zagrali z dużym zaangażowaniem, a to wszystko dało im zwycięstwo w trzecim secie 15:13 i w całym meczu 2:1.

Skład SKF:

Wołoszyn, Maciaszek, Szypura, Strańczyk, Złotkiewicz, Wachowiak, Walachowski (l), Manikowski.

Tabela:

1. AZS UAM Poznań.
2. SKF KS Poznań.
3. Oborniki.
4. Mosina.

Na zakończenie turnieju organizatorzy wybrali zawodnika z naszego klubu Macieja Maciaszka do najlepszej szóstki turnieju.