UKS ZSMS Poznań – SKF KS Poznań  1:3  (25:22, 19:25, 16:25, 15:25).

Skład SKF:

Barwicka (c), Pierzchała, Baranowska, Arendz, Kwiatek, Ngamayama, Przybylska (l), Moszczyńska.

Spotkanie w hali przy ul. Chwiałkowskiego miało dać odpowiedź czy praca zespołu SKF KS Poznań zmierza we właściwym kierunku. Po spotkaniu wiemy, że idziemy dobrą drogą, ale dużo pracy jeszcze przed nami. Początek spotkania to prowadzenie naszej drużyny, którą dopingowali przybyli kibice: p. Mariusz Biskupski, p. Waldemar Przybylski, Wojciech Strańczyk, Bartosz Czerwonka oraz Mikołaj Maćkowiak, Michał Sułkowski i zawodniczki Angelika Halczak, Adrianna Majchrzak oraz Patrycja Gębalska. Przez prawie cały pierwszy set zawodniczki SKF prowadziły, aby w końcówce seta po serii własnych błędów ulec 25:22. W drugiej partii obraz gry uległ zmianie. Dziewczyny z naszej drużyny nękały rywalki dobrym serwisem co było kluczem do wygranej 25:19 i wyrównania stanu spotkania na 1:1. Kolejny set nie zmienił obrazu gry. Nasza drużyna miała przewagę, ale zdarzały jej się serie własnych błędów co ostatecznie nie miało wpływu na wynik seta, którego SKF KS Poznań wygrał 25:16. Czwarty set był ostatnim w całym widowisku. Miejscowa drużyna dalej nie radziła sobie z zagrywką prezentowaną przez nasze zawodniczki co było znów kluczem do dobrego rezultatu. Tym razem siatkarki SKF wygrały bardzo wyraźnie 25:15 i tym samym przypieczętowały zasłużoną wygraną w całym spotkaniu 3:1.

Na parkiecie w Poznaniu zobaczyć mogliśmy dziś duże poświęcenie, momentami naprawdę fajne i udane akcje w wykonaniu naszej ekipy, waleczność i serce do gry. Zdarzały się nam oczywiście przestoje, ale to przede wszystkim cenna lekcja na przyszłość nad, którą będziemy pracować. Na sukces zespołu pracowały dziś wszystkie zawodniczki. W kwadracie dla rezerwowych cały mecz przestała dziś m.in. Paulina Żyłka, ale wykonała dziś dużą pracę nieustannie dopingując swoje koleżanki do dalszej dobrej gry. Paulina z pewnością w kolejnych spotkaniach dostanie również szansę gry. Od momentu powstania klubu SKF KS Poznań dzisiejsza wygrana była pierwszą w hali przy ul. Chwiałkowskiego.

Za postawę zespołowi należą się dziś brawa, a zasłużonego zwycięstwa całej ekipie serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy wszystkim naszym kibicom , którzy przybyli na zawody.