Długi siatkarski weekend 🙂 tak możemy nazwać ostatnią sobotę i niedzielę, jednak był to bardzo udany weekend dla naszych drużyn. Będąc szczerym to jeden z najlepszych weekendów w tym sezonie 🙂

W sobotę grały aż 4 nasze drużyny 🙂 los tak chciał, że Młodziczki na kolejny turniej jechały do Pońca położonego 20 km od Leszna, w którym swój turniej rozgrywały dwa zespoły Mini Siatkówki Czwórek. Dzięki świetnej logistyce naszego partnera firmy Fox Travel na wyjazd oba zespoły pojechały jednym busem.

„Czwórki” prowadzone tym razem przez Trenera Grzegorza w dwu zespołowym składzie rozpoczęły turniej o 10. Nasz pierwszy zespół w pierwszej rundzie z kompletem pięciu zwycięstw zameldował się w ścisłym finale rozgrywek. Drugi zespół złożony z zawodniczek, które dość niedawno do nas dołączyły miał kompletnie inne zadania i pomimo 18 miejsca, zdaniem Trenera Grzegorza wypełnij swoje zadania i można być zadowolonym z postawy zawodniczek. W ścisłym finale nie udało nam się już wygrać żadnego meczu ale 5 miejsce jest wielkim sukcesem, sukcesem, który nie nasycił naszych zawodniczek a jeszcze bardziej zmotywował. Brawo Trenerka Beata za codzienną pracę z młodzieżą, brawo Trener Grzegorz za motywację podczas turnieju no i brawo ZAWODNICZKI!!!!! W styczniu kolejny turniej, na który poprawimy co nie działało i będziemy dalej walczyć.

Graliśmy w składzie:
SKF I: Lena Broda; Zuzanna Kasińska; Melania Skarzyńska; Alisa Yanchylenko; Lena Waścińska

SKF II: Julia Zys; Sofia Ivanova; Agata Gandecka; Ola Szulc; Sofia Kudina

Dobre informację z Leszna docierały do Pońca gdzie Młodziczki przygotowywały się do swojego pierwszego meczu z gospodarzem PKS Piat Poniec. Najwidoczniej Czwórki stały się motywacją dla Młodziczek bo koncentracji na boisku po naszej stronie było jak nigdy co przełożyło się na pewne zwycięstwo 2:0 w setach do 16 i 18. Radość bardzo duża ale najważniejsze, ze sporo koncentracji zostało nam na drugi pojedynek z SPS Spartą Złotów. Pierwszy set w meczu ze Spartą to ogromne emocje, walka punkt za punkt, nikt nie ustępował, nikt nie odpuszczał, każdy chciał wygrać. W samej końcówce więcej szczęścia po naszej stronie i wygrywamy jak się okazało najważniejszego seta tego dnia 25:23. Najważniejszego gdyż minimalna porażka pozostała w głowach Spartanek ale jak dojrzale zachował się nasz zespół, który niepozwolił już wrócić rywalowi do gry i wygrał pewnie drugiego seta 25:15 i cały mecz 2:0.

„Dziewczyny były bardzo skoncentrowane i miały stabilne przyjęcie, dzięki czemu wystawa była dokładna i mogły kończyć atak. Mogłyśmy wykonać wiele zmian, aby rezerwowe miały możliwość grania. W bloku zdobyły kilka punktów, a także miały bardzo skuteczne zagrywki. Ostatnia zagrywka była wykonana przez naszą zawodniczkę Sofię Melikhovą, która zrobiła as serwisowy. W drugim meczu również wygrałyśmy 2-0 z SPS Sparta Złotów. 💪 Ten mecz był ciekawy w pierwszym secie, gdzie była walka punkt za punktem. Dziewczyny pokazały swój charakter na boisku i była bardzo dobra komunikacja oraz koncentracja. W drugim secie pozwoliłam sobie na zmiany, aby nowe zawodniczki mogły zdobyć kolejne doświadczenie. Bardzo dużo było asów serwisowych👏👏👏 i cieszy mnie ten fakt, że treningi przynoszą efekty. 😍 Jako trener jestem bardzo dumna z dziewczyn.” – powiedziała Trenera Beata

Dwoma zwycięstwami otwieramy 3 rundę młodziczek i oby tak dalej bo już w najbliższą sobotę 16.12. kolejny ligowy turniej i tym razem jako gospodarz. byłoby świetnie powtórzyć taki wynik.

Dość wcześnie jak na 3 ligę bo już o 16 w Trzciance rozpoczynała się 9 kolejka 3 Ligi. Znając wyniki młodzieży i tu motywacja wysoka 🙂 pomimo braku kilku zawodniczek ale z szansami na debiut w tym sezonie dla Anety Pogorzelskiej i większymi minutami dla Nikoli Olchowik oraz Sandry Walich. Mecz rozpoczęliśmy w składzie z Julią Gapik na rozegraniu, na środku obecna nasza kapitan Angelika Halczak wraz z Kają Krajewską. Za przyjęcie odpowiedzialne Sandra Walich oraz Kasia Matysiak a wspiera ich na libero Nikola Olchowik. Atak jak zwykle domeną Anety Ngamayama. W mecz wchodzimy leniwie, ociężale i z dość dużą ilością błędów jak na Nas, dodatkowo rywal naciskał nas dobrymi atakami. I tak do połowy seta, w którym przegrywaliśmy nawet 5 punktami. Krótka przerwa, rozmowa i pewni siebie wróciliśmy na boisko zabierając co nasze, w końcu jesteśmy liderem i po cierpliwej i konsekwentnej końcówce wygrywamy pierwszą partię do 21. W drugim secie łapiemy trochę luzu, następnie trochę spiny ale mimo wszystko pewnie wygrywamy do 20. W trzecim secie to już kompletny luz i kontrola a do tego perfekcyjne środki z Żelą i Kają, szybkie akcje na prawym ataku z Anetą podczas kontrataków kompletnie zniechęciły do gry naszego rywala. Od połowy seta podwójna zmiana na przyjęciu i debiut dla Anety a Nikol Dolhova jako kadetka zagrała trochę dłużej. Dobijamy rywala do 16 i kończymy mecz z kompletem punktów. „Z jednej strony braki w składzie zawsze dają nutkę niepewności, z drugiej strony z ciekawością patrzyłem jak swoją szansę wykorzysta Nikola i Sandra i trzeba powiedzieć, że im dłużej trwał mecz tym grały lepiej. To cieszy bo sezon długi i potrzeba szerokiego składu. O samym meczu mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony, że zespół po raz kolejny stosuje się do rad oraz realizuje założenia taktyczne co przekłada się na porządek po naszej stronie boiska. W takim stylu 3 punkty bardzo mnie satysfakcjonują.” – skomentował mecz Trener Damian Gapik.

W sobotę 16 grudnia ostatni mecz pierwszej fazy rozgrywek, podejmiemy u siebie o godzinie 17:30 zespół UKS Szamotulanin Szamotuły. Serdecznie zapraszamy.

Długa sobota a w niedzielę Towarzyski Turniej Siatkówki zorganizowany przez UKS ZSMS Poznań. Turniej skierowany dla zawodniczek stawiające pierwsze kroki w siatkówce. Super inicjatywa i wielkie brawa dla UKS ZSMS Poznań. Już teraz możemy powiedzieć, że będziemy dalej współpracować między Klubami właśnie w takich turniejach by wspólnie w Poznaniu rozszerzać naszą piękną dyscyplinę dla młodzieży, która chce rozpoczynać swoją przygodę z siatkówką. Podczas samego turnieju, który rozgrywany był w formule trójek, wystawiliśmy 5 zespołów a w sumie to 20 zawodniczek. W podobnym składzie ZSMS więc grania było dużo, emocji jeszcze więcej a na koniec pamiątkowe Mikołajkowe medale.

Miejsca tego dnia nie były najważniejsze ale jak tu się nie pochwalić, że 1 i 2 miejsce zajęły Nasze zespoły 😛 Brawa jednak dla wszystkich co zdecydowali się wziąć udział w Mikołajkowym graniu.

A o to komentarz Trenerki Beaty: „To była świetna okazja do zmierzenia się z innymi zespołami i podniesienia naszego poziomu gry. Turniej był nie tylko okazją do sprawdzenia naszej formy, ale także do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni. Dzięki takim turniejom, nasze zawodniczki uczą się nie tylko poruszania się na boisku, ale także komunikowania się i współpracy z innymi. To są bardzo ważne umiejętności, które przydadzą się im w życiu. Cieszymy się, że mogłyśmy spędzić ten czas z Zsms Poznań i podzielić się naszą pasją do siatkówki.”

Dziękujemy za zaproszenie ZSMS Poznań i gratulujemy im doskonałej organizacji turnieju. 👏👏👏 Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli więcej okazji do wspólnej gry i zabawy.🏐 Siatkówka to piękny sport, który łączy ludzi i daje wiele radości.😍

Jak można było przeczytać to duuuużo się działo w weekend ale nudy nie może być w końcu rośniemy siatkarsko co musi przekładać się na ilość grania w weekend. Dziękujemy, że jesteście z nami i zachęcamy do wsparcia na w najbliższy weekend gdzie grać będziemy u siebie.

Dziękujemy Naszym Sponsorom, Partnerom oraz Miastu Poznań za wsparcie.