Siatkarki SKF KS Poznań, dzięki zwycięstwu w pierwszym spotkaniu ze Spartą Złotów, niespodziewanie zostały liderkami III ligi.

Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania sił kiedy to na tablicy pojawił się wynik 4:4. W dalszej części seta zespoły grały punkt za punkt, aż do stanu 9:9. Wówczas to siatkarki SKF KS Poznań zdobyły 4 punkty z rzędu i objęły prowadzenie 13:9. Zawodniczki SKF KS Poznań kontrolowały przebieg gry lecz przy stanie 24:20 podopieczne Damiana Gapika zepsuły pierwszą piłkę setową. Jednak już chwilę później po skończonej akcji zawodniczki SKF mogły cieszyć się z prowadzenia 1:0. Początek drugiego seta to jeden z wielu fragmentów gry, który mógł się podobać poznańskiej publiczności. W decydującym fragmencie gry siatkarki z Poznania poprawiły własną grę i zasłużenie zwyciężyły 25:18 obejmując prowadzenie 2:0. Trzeci set to od początku lekka przewaga zespołu ze Złotowa i minimalne prowadzenie Spartanek. W końcówce kiedy stan seta wyrównał się na 23:23 wydawało się, że gospodarze zwyciężą, lecz po ogromnie szczęśliwych zbiciach z wykorzystaniem siatki ekipa ze Złotowa wygrała 28:26. Czwarty set to początkowe prowadzenie Spartanek, lecz ekipa SKF nie pozwalała na wykorzystanie własnej słabości i robiła wszystko co w ich mocy, aby nie pozwolić rywalkom na zwiększenie przewagi. Przy stanie 16:18 gospodynie zdobyły 3 punkty z rzędu i wyszły na prowadzenie. Był to przełomowy moment seta, bowiem wyjścia na prowadzenie siatkarki z Poznania już nie oddały. Dzięki doskonałej grze w obronie oraz skutecznym kontrom SKF KS Poznań wygrywa w secie 25:21, a w całym meczu 3:1.

Na uwagę zasługuje kapitalne wsparcie ze strony kibiców, którzy wnieśli duży wkład w sukces zespołu oraz bardzo dobra postawa zawodniczek SKF KS Poznań, które zagrały bez kompleksów z bardziej doświadczonym rywalem i zasłużenie wygrały 3:1. W trakcie meczu trzykrotnie wystąpił zespół taneczny Stowarzyszenia Sportowego Lotnik Poznań, któremu serdecznie dziękujemy za występ.

Opinie po meczu :

Irena Leibman(trener Sparta Złotów):

Mecz mógł się podobać. Gratuluję gospodarzom wyniku.

Michał Sułkowski (Wiceprezes SKF KS Poznań):

Jestem dziś szalenie dumny z postawy naszych siatkarek. Były określone problemy przed meczem, lecz na boisku zespół pokazał wielką wolę zwycięstwa. Te dziewczyny pokonały dziś zespół, który teoretycznie był od nas lepszy. Zagraliśmy bez kompleksów co mogło się podobać licznie zgromadzonej publiczności. Walczyliśmy z ogromną wolą walki, która zaprowadziła nas do wygranej. Wielkie brawa dla zespołu gości za podjęcie walki, bo dzięki temu mecz mógł się naprawdę podobać. Postawa naszego zespołu sprawia, że jesteśmy wszyscy zachwyceni. Bardzo dziękuję całemu sztabowi szkoleniowemu oraz organizacyjnemu. Gratuluję dziewczynom kapitalnej postawy!!!

SKF KS Poznań – MLKS „Sparta” Złotów3:1 (25:21, 25:18, 26:28, 25:21)

Skład SKF KS Poznań: Uram, Barwicka, Mańczak, Szkudlarek, Geremek N., Kwiatek, Woźniak (l) oraz Ogrodowczyk, Gończar.

Trener: Damian Gapik