SKF PBS Politechnika Poznańska – Enea Energetyk II Poznań 2:3(25:14, 25:19, 23:25, 20:25, 12:15)

Skład SKF: Radzewicz(c), Kohut, Halczak, Grzeca, Kucner, Bogacz, Antczak(l) oraz: Latowska(l), Kozłowska, Grudzińska, Czaplińska, Karolczyk.

Do Poznańskiej hali Politechniki przyjechała drużyna Enea Energetyk II Poznań.

To właśnie ekipa z ulicy Bukowskiej dysponująca zdecydowanie wyższym budżetem od naszego oraz mająca w składzie wiele ogranych na wysokim poziomie młodzieżowym zawodniczek była zdecydowanym faworytem spotkania w Poznaniu.

Początek spotkania to dominacja totalna siatkarek Damiana Gapika, które niesione głośnym dopingiem swoich fanów, którzy zdecydowanie zdominowali trybuny w hali Politechniki rozbiła swoje rywalki wygrywając 25:14 i obejmując prowadzenie w spotkaniu 1:0.

Kolejna odsłona również przebiega pod dyktando gospodyń spotkania, które pewnie wygrywają 25:19 i obejmują prowadzenie w spotkaniu 2:0.

Trzeci set jest bardzo zacięty z obu stron do stanu po 17. W tym momencie seta trener Damian Gapik decyduje się na zmianę, która odmienia losy seta, a gospodynie przegrywają wygranego już prawie seta 23:25 i jest 2:1.

Czwarta partia przebiega pod dyktando przyjezdnych. Siatkarki duetu Orlik – Dudek poczuły swoją szansę i dzięki dobrej grze blokiem wygrywają 25:20 wyrównując na 2:2.

Piąty set jest bardzo zacięty. Gospodynie na zmianie stron prowadzą 8:5, a po zmianie 11:8, aby po szalonym finale spotkania i złych wyborach swojej rozgrywającej przegrać 12:15 i całe spotkanie 2:3.

Do sukcesu gospodyniom spotkania zabrakło naprawdę niewiele.

Faworytkom spotkania gratulujemy wygranej.