Energa MKS Truso Elbląg – SKF PBS Politechnika Poznańska 1:3(25:19, 21:25, 16:25, 16:25)

Skład SKF: Radzewicz(c), Kohut, Halczak, Karolczyk, Kucner, Bogacz, Antczak(l) oraz: Kwiatek(l), Kozłowska, Trybulska, Grzeca, Parczyńska,

Trener: Damian Gapik.

Spotkanie w Elblągu było dla Poznanianek bardzo ważne.

Siatkarki SKF PBS Politechnika Poznańska pojechały na to spotkanie bardzo zmotywowane.

Pierwszy set to jednak katastrofa w wykonaniu Poznanianek, które zrobiły tyle błędów ile należałoby zrobić w pięciu spotkaniach,a nie jednym. Gra Poznanianek w tym secie pozostawiała dużo niedosytu, a przybyli z Poznania kibice przecierali oczy ze zdumienia na widok postawy swoich idolek.

Drugi set to zmiana w postawie SKF PBS PP Poznań. Siatkarki Damiana Gapika zostały w przerwie pomiędzy setami, chyba podmienione z hali, bo zaczęły wreszcie walczyć na miarę możliwości dnia.

Długimi momentami gra Poznanianek pozostawiała wiele do życzenia, ale to wystarczyło do zwycięstwa zasłużonego 25:21 i wyrównania staniu spotkania na 1:1.

Trzeci set to dominacja totalna siatkarek Damiana Gapika, które wreszcie uwierzyły w siebie i zaczęły dominować nad rywalkami. Wygrana 25:16 nie pozostawia złudzeń w temacie tego kto był lepszym w tym meczu.

Czwarty set dla Poznańskich kibiców był szczególny. Czekali Oni z niepewnością co zaprezentują siatkarki Damiana Gapika.

Te jednakże wyciągnęły wnioski z poprzednich partii i pewnie wygrały 25:16, a całe bardzo ważne spotkanie 3:1.

To było bardzo ważne zwycięstwo dla Poznanianek. Wiedzą One nad czym mają pracować, a zespół dał z siebie pomimo kryzysów bardzo dużo, aby zasłużenie zwyciężyć!