W sobotę w Poznaniu w sali przy ul. Strzeleckiej rozegrano pierwszy w tej rundzie gier turniej ligowy z udziałem młodziczek SKF Forex Polska Politechnika Poznańska.

Do rywalizacji z gospodyniami turnieju stanęły ekipy: UKS 9 Leszno i SKS Murowana Goślina.

W meczu SKS Murowana Goślina – UKS 9 Leszno padł wynik 0:2 dla Leszna.

Poznanianki pierwsze swoje spotkanie rozegrały z UKS 9 Leszno. Mecz ten zakończył się bardzo pewną wygraną Poznanianek w setach 25:13 i 25:15 i tym samym w całym spotkaniu 2:0.

Drugie spotkanie z udziałem podopiecznych Artura Bąka to potyczka z SKS Murowana Goślina. Zespół z Poznania zaczął źle i przegrał pierwszego seta 22:25. W kolejnej odsłonie Poznanianki zagrały lepiej i wygrały 25:17. Decydujący set to wygrana Poznanianek 15:11 i w całym spotkaniu 2:1.