SKF Forex Polska Politechnika Poznańska – UKS ZSMS Poznań 3:2(32:30, 18:25, 27:25, 21:25, 15:12)

Skład SKF: Radzewicz(c), Kohut, Halczak, Grzeca, Kucner, Bogacz, Antczak(l) oraz: Koziorowska(l), Grudzińska, Czaplińska, Parczyńska, Toczek.

Trener: Damian Gapik

Potyczka w Poznaniu zaplanowana została jako ostatnia w siedemnastej kolejce gier ligowych. Poznanianki wychodząc na boisko miały świadomość, że ich główne rywalki w walce o play off – Golden Orzeł Malbork przegrały w Policach z SMS.

Ta sytuacja sprawiała, że podopieczne Damiana Gapika czuły, że można w derbowej potyczce dużo zyskać.

Początek spotkania to wyrównana gra , której lepiej wychodzą siatkarki Marka Tuszyńskiego i ekipa ZSMS przy stanie 24:21 wierzy, że może już świętować.

Determinacja gospodyń doprowadza do wyniku po 25, a ostatecznie następuje przełamanie i przy stanie 32:30 miejscowe mogą świętować.

Drugi set zaczyna się pod dyktando gości, a wynik 6:1 sprawia, że przyjezdne mogą grać spokojnie. Szalony zryw SKF owocuje dojściem na remis po 13, ale potem następuje niewiarygodny przestój i drużyna z os. Tysiąclecia w Poznaniu wygrywa 25:18 wyrównując stan spotkania na 1:1.

Trzecia odsłona jest najbardziej zacięta w całym spotkaniu, a ostatecznie wygrywa ją drużyna SKF 27:25 i obejmuje prowadzenie w spotkaniu 2:1.

Czwarty set cały czas przebiega pod dyktando UKS ZSMS, który doprowadza po wygranej 2521 do remisu po 2.

Decydujący set rozpoczyna się od prowadzenia gospodyń 6:4. ale kilka chwil później to goście prowadzą 11:9, aby przegrać całe spotkanie 3:2, a piątego seta 15:12.

Dziękujemy kibicom za wsparcie dla naszych siatkarek!