W sobotę 15 grudnia młodziczki SKF Forex Polska Politechnika Poznańska pojechały na turniej ligowy do Złotowa.

Celem drużyny było przypieczętowanie wygrania tej fazy gier w swojej grupie.

Pierwsze spotkanie podopieczne Artura Bąka zaczęły niedobrze i SKF przegrał pierwszego seta w spotkaniu ze Złotowem.

Kolejne dwa sety dla Poznanianek i team z Poznania wygrywa ze Spartą Złotów 2:1 zapewniając sobie wygraną w tej fazie gier w swojej grupie.

Drugie spotkanie rozluźnione siatkarki z Poznania pomimo dobrych momentów przegrały z UKS Augustynki Kalisz 0:2.

Te wyniki wobec wcześniejszych pięciu zwycięstw z rzędu zawodniczek z Poznania ze swoimi rywalkami sprawiają, że SKF wygrywa rywalizację w tej grupie gier.

Wygrywając rywalizację w tej grupie młodziczki SKF już poprawiły swoją lokatę w porównaniu z poprzednim sezonem o minimum pięć miejsc, a od stycznia dostaną szansę na jeszcze więcej.

Kolejna runda gier z udziałem zawodniczek z Poznania zaplanowana jest od 5 stycznia.

Występy zespołu w rozgrywkach są możliwe dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania w ramach realizacji zadania „Młodzieżowe Centrum Sportu przy SKF KS Poznań”.