W sobotę 8 grudnia w Poznaniu rozegrano turniej ligowy młodziczek, którego gospodarzem była drużyna SKF Forex Polska Politechnika Poznańska.

Spotkanie UKS Augustynki Kalisz – MLKS Sparta Złotów zakończyło się wygraną zespołu z Kalisza 2:0.

Poznanianki pierwsze swoje spotkanie rozegrały z zespołem z Kalisza.

Pierwszy set to koncertowa gra gospodyń turnieju. Młode podopieczne Artura Bąka rozgromiły swoje rywalki wygrywając 25:12.

Druga partia miała bardziej zacięty przebieg, ale Poznanianki wygrały i ją tym razem 25:23 i całe spotkanie 2:0.

Drugi mecz w dniu z udziałem siatkarek z Poznania miał bardzo zmienny przebieg.

Gospodynie turnieju zaczęły fatalnie i przegrały w secie otwarcia 15:25.

W drugiej partii długo obraz gry zapowiadał się na porażkę SKF 2:0 w całym spotkaniu. Czas wzięty przez trenera Artura Bąka przy stanie 8:14 ożywił miejscowe, które ponownie uwierzyły w wygraną i doszły rywalki na 19:20. Kolejne akcje dla Spartanek i przy stanie 20:23 wydaje się, że jest po meczu, lecz następne pięć akcji pada łupem SKF i ekipa Bąka wyrównuje stan spotkania na 1:1.

To wyraźnie napędziło gospodynie turnieju, które w decydującym secie okazały się lepsze od rywalek wygrywając 15:3 i całe spotkanie w Poznaniu 2:1.

Kolejne zmagania młodziczek 15 grudnia w Złotowie.