SKF Forex Polska Politechnika Poznańska – SMS Police 3:2(25:16, 21:25, 25:13, 23:25, 15:7)

Skład SKF: Radzewicz(c), Kohut, Kucner, Halczak, Grzeca, Bogacz, Koziorowska(l) oraz: Antczak(l), Kłoczko, Bińczycka, Czaplińska, Toczek, Parczyńska.

Trener: Damian Gapik.

Spotkanie w Poznaniu zapowiadano jako kolejny pięciosetowy bój, bowiem, aż 5 z 6 ostatnich spotkań tych ekip kończyło się właśnie tak.

Swoje urodziny w dniu meczu świętowała Karolina Kohut co stanowiło dodatkową motywację dla drużyny.

Na ławce rezerwowych oglądaliśmy pierwszy raz misia „Teodora” – maskotkę klubu.

Początek spotkania dodał Poznaniankom wiary. Drużyna zaczęła dobrze, a rywalki z Polic nie umiały właściwie zareagować i przy aplauzie licznie zgromadzonej publiczności drużyna Gapika odniosła bardzo wysokie zwycięstwo 25:16 obejmując prowadzenie w spotkaniu 1:0.

Początek drugiego seta to zwiększona ilość błędów w odbiorze po stronie Poznania co natychmiast wykorzystują rywalki odskakując na 15:10. Po czasie dla Poznanianek miejscowa ekipa dochodzi na 15:16, ale kolejne piłki padają łupem zawodniczek SMS Police i drużyna gości wygrywa 25:21 wyrównując stan spotkania na 1:1.

Kolejna odsłona zapowiada się jako bardzo wyrównana. Nic takiego nie ma jednak miejsca. Grające bardzo spokojnie Poznanianki pewnie punktują bardzo słabo dysponowane w tej partii Policzanki i wygrywają 25:13 obejmując prowadzenie w spotkaniu 2:1.

Czwarta partia jest bardzo wyrównana, a o wygranej Polic decydują detale 25:23 i w całym spotkaniu 2:2.

Decydujący set zaczyna się bardzo dobrze dla Poznania. Miejscowe siatkarki prowadzą 7:3 i na zmianie stron 8:5.

Kolejne akcje to dobre chwile Poznańskich siatkarek wsparte błędami Policzanek i drużyna z Poznania finiszuje z pewną w tym secie wygraną 15:7 i w całym spotkaniu 3:2.