SKF Forex Polska Politechnika Poznańska – UKŻPS Kościan 1:3(25:16, 22:25, 26:28, 13:25)

Skład SKF: Kohut(c), Halczak, Droździk, Kłoczko, Kucner, Parczyńska, Koziorowska(l) oraz: Kwiatek(l), Radzewicz, Grzeca, Żuberek, Czaplińska, Bogacz.

Mecz w Poznaniu zgromadził dużą rzeszę kibiców, którzy z zaciekawieniem przybyli do hali w Poznaniu.

Początek spotkania to walka punkt za punkt, ale od połowy seta na prowadzenie wyszła drużyna z Poznania, która finiszowała z pewną wygraną 25:16 i to odniesioną w dobrym stylu. Tak rozegrany set wyprowadza Poznanianki na prowadzenie w spotkaniu 1:0.

Początek drugiego seta podtrzymał dobrą serię podopiecznych Damiana Gapika i gospodynie spotkania pewnie wypracowały prowadzenie 14:9 i gdy wydawało się, że dowiozą coraz bardziej pewną wygraną to ich gra się w zasadzie skończyła.

Kolejne akcje dla gości. Team Adama Cichockiego z każdą minutą prezentował się na boisku w Poznaniu coraz pewniej.

Poprawienie jakości zagrywki, wsparte dobrą grą z lewego skrzydła, którędy schematycznie grająca rozgrywająca przyjezdnych kierowała 80 procent swojej gry owocuje zasłużonym wygraniem w drugiej odsłonie 25:22 i wyrównaniem stanu spotkania na 1:1.

Kolejna odsłona była bardzo zacięta.  Poznanianki wypracowały przewagę na 20:16 i wydawało się, że dowiozą wygraną, ale ostatecznie po szalonej końcówce błędów przegrały 26:28.

Czwarta odsłona była pokłosiem trzeciej i Poznanianki zostały pokonane przez rywalki 13:25 i drużyna z Kościana wygrała spotkanie w Poznaniu 3:1.

O zwycięstwie zespołu rywalek zdecydowała zimna głowa w decydujących momentach na, której wpływ miało wcześniejsze boiskowe doświadczenie w boju.

Nasza drużyna po tym spotkaniu ma spory materiał do analizy.

Dziękujemy wszystkim kibicom za doping w hali.