SMS Police – SKF Forex Polska Politechnika Poznańska 3:2(23:25, 25:21, 19:25 25:10, 15:10)

Spotkanie w Policach było bardzo trudne dla zespołu z Poznania z uwagi na rozgrywanie go w środku tygodnia.

Poznanianki pojechały do Polic osłabione.

Skazywany na pożarcie zespół Damiana Gapika w Policach pokazał jednak, że myli się ten kto zbyt szybko go zlekceważy.

Poznanianki zaczęły z wiarą i tą wiarę było widać w ich poczynaniach, nawet przy złym wyniku i ostatecznie siatkarki Gapika finiszowały z wygraną 25:23 obejmując prowadzenie po pierwszym secie 1:0.

Drugi set to równie zacięta partia, a o sukcesie miejscowej ekipy zdecydowała zacięta końcówka, którą gospodynie wygrały i finiszowały ze zwycięstwem w secie 25:21 wyrównując stan spotkania na 1:1.

Kiedy kibice miejscowego zespołu czekali na przejęcie inicjatywy przez ich ekipę ponownie Akademiczki z Poznania pokazały, że pomimo trudności losu są zdeterminowane do walki i po dobrym secie wygrały 25:19 wychodząc na prowadzenie 2:1.

Kolejna odsłona zdecydowanie dla Polic jak powiedział trener Damian Gapik o porażce w tej partii zdecydowała skuteczność w ataku. Po czterech setach po 2.

Decydujący set rozpoczyna się od prowadzenia miejscowych 7:3 co ustawia dalszy przebieg seta i pomimo bardzo ambitnej walki Akademiczki przegrały 10:15 i całe spotkanie 2:3.

W porównaniu ze spotkaniem z Gedanią Gdańsk nasza ekipa zagrała dużo lepsze zawody i wywozi z Polic punkt, który daje nadzieje na kolejne lepsze dni.

Dziękujemy dziewczynom za determinację i wolę walki. Było dzisiaj czystą przyjemnością śledzić przebieg tego spotkania. Brawo dziewczyny i pracować będziemy razem dalej. To początek sezonu i cieszy to, że drużyna bardzo szybko pokazała, że pomimo trudności losu potrafi się szybko pozbierać. Walczymy dalej! – powiedział Michał Sułkowski z Zarządu Klubu.