SKF Forex Polska Politechnika Poznańska – Enea PTPS Piła 3:1(25:20, 10:25, 28:26, 25:23)

Skład SKF: Płonka(c), Weber, Olejniczak, Łopatka, Szymańska, Klimek, Maciejewska(l) oraz: Matyjaszyk, Grudzińska, Szymczykowska, Mordel, Drewicz.

Trener: Zbigniew Woźniak.

Mecz w Poznaniu otworzył gry ekipy trzecioligowej w tym sezonie. Do Poznania przyjechała ekipa Enea PTPS Piła, która była zdecydowanym faworytem spotkania w Poznaniu.

Pierwszy set to zmienne koleje losu obu ekip, które broniły i miały swoje set bole. Ostatecznie po kapitalnym bloku gospodynie wygrywają 31:29 i obejmują prowadzenie w spotkaniu 1:0.

Drugi set to całkowita dominacja Pilanek, które rozbiły zagubiony zespół SKF 25:10 i wyrównały na 1:1.

Trzeci set to znów walka z obu stron i w pewnym momencie PTPS prowadził 17:11.

Kolejny raz pokazała się największa broń juniorek, czyli wiara do końca. Po szalonej końcówce drużyna z Poznania wygrywa 28:26 i obejmuje prowadzenie w spotkaniu 2:1.

Czwarty i ostatni set spotkania w Poznaniu miał bardzo dziwny przebieg. Prowadzenie SKF 4:2 i 7:3, a za chwilę remis po 7 i ucieczka PTPS na prowadzenie.

Zażarta końcówka wyprowadza gości na prowadzenie 23:20 i gdy wszyscy czekają już na piąty set po stronie Poznania odpalone zostają dodatkowe emocje i niesiona dopingiem trenera Mikołaja Siwierskiego oraz Michała Sułkowskiego ekipa miejscowych wygrywa 25:23, a całe spotkanie zasłużenie 3:1.

W dzisiejszym spotkaniu każda z siatkarek naszego zespołu miała swój udział w wygranej. Byliśmy znakomicie wspierającym się kolektywem co zaprowadziło Nas do fantastycznego zakończenia. Ekipa Marcina Grocia jest bardzo dobra i z pewnością w rewanżu będzie bardzo groźna… Tym bardziej cieszy wygrana na własnym boisku. Wspaniałe emocje dnia, które pozostaną w Nas na długo. Dziękuję całej drużynie i trenerowi za zaangażowanie w to spotkanie. Sukces dedykujemy wszystkim rodzicom i członkom rodzin siatkarek, którzy pojawili się w hali w Poznaniu, aby Nas wesprzeć – podsumował Michał Sułkowski z Zarządu Klubu.