SMS Police – SKF Politechnika Poznańska  3:0(25:18, 26:24, 25:17)

Mecz w Policach był zaległym za termin 20 stycznia. Spotkanie nie odbyło się wówczas na prośbę zespołu SMS Police.

Początek meczu to prowadzenie Poznania 3:0. Po chwili na prowadzeniu były już jednak siatkarki SMS Police 4:3. W dalszej części seta siatkarki z Polic prowadziły już 14:8, a po trzech kolejnych punktach naszej ekipy przy stanie 11:14 dla rywalek trener Kasza poprosił o czas, który poprawił jakość gry jego ekipy.

Kolejne chwili spotkania zdecydowanie dla Policzanek i przy stanie 20:13 dla gospodyń jest druga przerwa dla Nas.

Przerwa ta nie zmienia losów seta, który pada pewnym łupem Policzanek po wygranej 25:18.

Początek drugiego seta to wyrównana gra i jest po 2. W kolejnej części seta Policzanki wypracowują prowadzenie 12:8. Kolejne fragmenty seta to  średnia gra gospodyń i seria prostych błędów po naszej stronie wsparta nie trzymaniem taktyki. To wszystko sprawia,  ze przy wyniku 19:13 jest drugi czas dla ekipy Grocia.

Czas daje nowe oblicze naszej ekipy, która przy wyniku 24:23 ma piłkę setowa, aby ostatecznie przegrać 26:24.

Trzeci set rozpoczyna się pod dyktando Policzanek, lecz przy wyniku 3:3 notujemy już remis. Kolejne trzy piłki wędrują na stronę Policzanek i przy stanie 6:3 jest pierwsza przerwa dla Grocia w trzecim secie. Po czasie zmniejszamy prowadzenie rywalek na 6:8. Kilka akcji później jest już 8:10.

Kilka kolejnych akcji to gra prawie punkt za punkt. Jednak po chwili miejscowe znów odskakują na 15:10. Przy wyniku 14:19 trener Groć próbuje jeszcze ratować sytuacje czasem. Ten czas nie zmienia jednak przebiegu gry i miejscowe wygrywają również trzeciego seta i spotkanie 3:0.

Występy zespołu w drugiej lidze są możliwe dzięki wsparciu z Wydziału Sportu Miasta Poznania – dziękujemy.

Wyjazd na mecz odbył się busem firmy Fox Travel.