W czwartek 28 grudnia kadetki i juniorki klubu SKF Politechnika Poznańska pojechały do Nietążkowa.

Juniorki grały poza konkursem nie będac klasyfikowane w tabeli. Kadetki grały w gronie 10 ekip rywalizujących o wynik.

Juniorki na siedem rozegranych spotkań wygrały pięć i ten wynik należy uznać za pozytywny.

Kadetki przystąpiły do gry o wynik w fazie grupowej.

Pokonując Plas Warszawa, SKF PP Poznań II, UKS Śmigiel i UKS Volley Głogów po 2:0 były już bliskie wygrania fazy grupowej.

Zwycięstwo w grupie przypieczętowało zwycięstwo w spotkaniu z UKS Olimp Września 2:0.

Po wygranej bez straty seta w grupie kadetki stanęły do walki o finał.

Był to zdecydowanie najsłabszy mecz naszej ekipy w całym turnieju kiedy to nie udźwignęliśmy ciśnienia meczowego i całkowicie zasłużenie przegraliśmy z SPS Zbąszynek 0:2, który okazał się drugi w całym turnieju.

W spotkaniu o trzecie miejsce stworzyliśmy niesamowicie dobre widowisko z zespołem UKS Śmigiel.

Pierwszy set był dramatyczny. Nasza ekipa prowadziła 18:12, aby remisować po 25. W końcówce pierwszego seta emocje udzieliły się trenerom obu ekip, którzy mieli spore pretensje do siebie wzajemnie i do sędziego, który dodawał dramaturgii widowisku myląc się w obie strony widowiska.

Ostatecznie 29:27 i prowadzimy 1:0!

W drugim secie rywalki wygrywają 25:21 i wyrównują stan spotkania na 1:1.

Trzeci set jest dramatyczny, a obie ekipy mają w nim swoje szanse.

Ostatecznie wygrywamy 15:12 i cały mecz 2:1 stając na podium!

Wyjazd zawodniczek współfinansowany był ze środków klubu SKF Politechnika Poznańska.

Nagrody indywidualne w zespołach SKF otrzymały: Marianna Podobińska – najlepsza zawodniczka kadetek, Oliwia Grzeca – środkowa, Kamila Drewicz – najlepsza zawodniczka juniorek.