UKS ZSMS Poznań – SKF Politechnika Poznańska 1:3 (19:25, 19:25, 25:15, 11:15)

Skład SKF: Pierzchała(c), Pachurka, Kucner, Radzewicz, Kohut, Grzeca, Przybylska(l) oraz: Turek(l), Bogacz, Toczek, Bińczycka.

Trener – Marcin Groć

Spotkanie w Poznaniu miało charakter przed sezonowego sparingu dla obu ekip.

Trener Groć we wszystkich setach rotował ustawieniem w taki sposób, aby na parkiecie pojawiły się wszystkie zawodniczki.

Partia otwarcia to set w, którym zawodniczki Politechniki zaczęły dobrze i prowadziły 13:8, aby chwilę później przegrywać 13:14.

Drugi set to jeszcze większa przewaga zawodniczek Marcina Grocia, które pewnie wypunktowały rywalki wygrywając ponownie do 19.

Trzeci set to partia pod dyktando miejscowych, które rozbiły naszą ekipę wygrywając bardzo pewnie 25:15 w stylu, który przez nawet chwilę nie podlegał dyskusji.

Powrót do pierwszego ustawienia to opanowanie sytuacji i pewna wygrana podopiecznych Marcina Grocia, a tym samym całe spotkanie kończy się wynikiem 3:1 dla naszej ekipy.

Rewanżowe spotkanie zaplanowano na przyszły tydzień.

Spotkanie na os. Tysiąclecia w Poznaniu to był mecz błędów, a zgromadzeni kibice obejrzeli przeciętne widowisko. Wygrana naszej ekipy cieszy, ale styl wygranej jest do mocnej poprawy. Klasa zespołu to jednak wygrana w takim dniu kiedy nie idzie, a dziś na pewno nie szło.

Ze spotkania należy wyciągnąć wnioski przed zbliżającym się sezonem – powiedział Marcin Groć trener SKF Politechniki Poznańskiej

Wygranej ekipie i trenerowi gratulujemy!