SKF Politechnika Poznańska – KTPS Konin 3:2(20:25, 8:25, 25:16, 25:23, 15:13)

Skład SKF: Kaczmarek(c), Ziółek, Grudzińska, Łopatka, Krause, Borowiak, Mierzyńska(l) oraz: Maciejewska(l), Matyjaszyk, Hirowicz, Owczarek, Siejak.

Trenerzy: Zbigniew Woźniak/Damian Gapik.

Mecz w Poznaniu był pierwszym ligowym występem na własnym boisku w roku 2017.

Premierowy set to set błędów, a że mniej zrobiły przyjezdne to zasłużenie wygrały 25:20 i objęły prowadzenie w spotkaniu 1:0.

To co miało wydarzyć się w kolejnej odsłonie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Czekaliśmy na „Tygrysy z Poznania”, a zobaczyliśmy „Wampiry bez zębów” i ku smutkowi zgromadzonych kibiców podopieczne duetu Woźniak/Gapik zostały rozbite 25:8 i KTPS prowadził 2:0.

W sercach poznańskich fanów po tym secie zrodziła się duża doza niepokoju, że mecz jest już zakończony, ale…

W końcu młode „Tygrysy z Poznania” zresetowały umysły przegoniły swoje wcześniejsze oblicze i zaczęły walczyć na miarę możliwości. Udane ataki, wybloki, szczęscie i niesieni dopingiem kibiców wygrywamy 25:16 zmniejszając straty na 1:2.

Czwarta partia dostarcza sporo emocji. Oglądamy momentami pojedynek siatkarskich błędów, ale jak wiadomo nauka musi mieć swoją cenę. Przy połowie seta prowadząc tracimy przewagę i kiedy przy stanie 17:18 nie kończymy ataku wydaje się, że przechodzimy do defensywy.

Mądry czas i jest po 19. Dalej w secie wychodzimy na prowadzenie 22:21, a czas nastepuje dla rywalek. Po nim jest remis 23:23.

W dramatycznej końcówce oba zespoły włączają resztki energii i po bardzo dziwnym secie 25:23 i 2:2!!!

Decydujący set to siatkarska wojna nerwów.

Prowadzimy 7:5, aby przegrywać 8:9 i 11:13.

Kiedy rywalki są już „pewne” wygranej robi się 12:13 i 13:13.

Trener przyjezdnych reaguje czasem, ale kolejne dwie piłki w dramatycznych i szalonych okolicznościach padają łupem poznańskiej drużyny i tak oto nasze kadetko – juniorki finiszują z wygraną 15:13 i w całym meczu 3:2!!!

Udział w wygranej zespołu miały wszystkie zawodniczki znajdujące sie w kadze meczowej.

Dziekujemy kibicom za wsparcie na spotkaniu!

Występy zespołu w rozgrywkach sa możliwe dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania 🙂