SKS Murowana Goślina – SKF Politechnika Poznańska 2:3 (16:25, 25:21, 19:25, 27:25, 13:15)

Skład SKF: Pierzchała(c), Pachurka, Radzewicz, Bińczycka, Kohut, Halczak, Przybylska(l) oraz: Szczurek, Turek, Gudowicz.

Trener: Przemysław Wodzień

Debiutujące w rozgrywkach drugiej ligi siatkarek zawodniczki Politechniki Poznańskiej pojechały na spotkanie kończące fazę zasadniczą do Murowanej Gośliny.

Pierwszy set to była partia błędów, których mniej zrobiły poznańskie zawodniczki i dlatego finiszowały z bardzo pewną wygraną 25:16.

W drugiej odsłonie role się odwróciły i to miejscowe siatkarki poprawiły swoją grę kosztem jakości gry poznańskiej drużyny, która miała w tej partii duży problem z przyjęciem i dlatego przegrała 25:21.

Po dwóch setach był zatem remis 1:1, który całkowicie oddawał przebieg gry na boisku.

W trzeciej odsłonie znów przyjezdne wskoczyły na wyższy poziom gry i wypracowały przewagę 17:12, która pozwoliła na spokojny finisz z pewną wygraną 25:19.

W czwartej odsłonie poznanianki zmierzały po pewne zwycięstwo, bo prowadziły już 18:12. Jednak gospodynie spotkania pozbierały się i na skutek błędów doprowadziły do remisu 21:21, aby wygrać na przewagi 27:25 i wyrównać na 2:2.

W decydującej partii SKF Politechnika prowadziła 7:6 i 9:7. Dalsza częśc seta wyprowadziła poznaniaki na prowadzenie 14:10 i pomimo pogoni miejscowych SKF Politechnika finiszowała z wygraną 15:13 i w całym spotkaniu 3:2.

W Murowanej Goślinie drużynę wspierali licznie przybyli z Poznania kibice – dziękujemy!

Podopieczne Przemysława Wodzienia w fazie zasadniczej zgromadziły 24 oczka co przed sezonem wzięto by w ciemno.

W tym spotkaniu trener poznański zmagał się z problemami. Sprawy zdrowotne wykluczyły trzy siatkarki z udziału w meczu. Z problemami zdrowotnymi zagrały Angelika Halczaki i Paulina Pachurka. Mimo to poznańska drużyna dała sobie radę z rywalkami i odniosła ósme zwycięstwo w tym sezonie.

W poniedziałek 10 lutego poznańskie siatkarki wyjeźdzają na zgrupowanie do Starych Oborzysk.

Początek kolejnej rundy gier zaplanowano na 4 marca.