UKS Culmen Chełmno – SKF Politechnika Poznańska 2:3 (26:24, 18:25, 20:25, 25:22, 11:15)

Skład SKF: Pierzchała(c), Pachurka, Gapik, Halczak, Gudowicz, Radzewicz, Przybylska(l) oraz: Turek, Koziorowska.

Trener: Przemysław Wodzień

Na spotkanie do Chełmna zespół poznański udał się z bardzo krótką ławką. Na skutek chorób na wyjazd pojechało tylko dziewięć siatkarek.

Drużyna z Chełmna miała świadomość, że zwycięstwo w tym spotkaniu przedłuży szansę na walkę o play – offy.

Początek meczu to wyrównana gra z obu stron i wynik oscylował wokół remisu. Przy stanie 14:13 przyjezdne biorą sprawy w swoje ręce i wychodzą chwilę później na prowadzenie 23:20 i 24:22, aby przegrać po własnych błędach 24:26.

W drugim secie przyjezdne poprawiły odbiór i wystawę co pozwoliło na początkowe prowadzenie 4:2, które później było systematycznie powiększane, a poznańskie siatkarki wygrały drugiego seta 25:18.

W kolejnej odsłonie obraz gry się nie zmieniałi przyjezdne kontrolowały całkowicie przebieg seta wygrywając zasłużenie 25:20.

W czwartej odsłonie długo zanosiło się na wynik 3:1 dla SKF. Siatkarki Przemysława Wodzienia prowadziły już 18:12, ale przy stanie 19:19 był już remis. W dalszej części seta grające na fali siatkarki z Chełmna wygrywają 25:18 i wyrównują stan spotkania na 2:2.

Piąty set był siatkarskim thrillerem. 3:1 dla miejscowych, a dalej 8:3 i 9:3 dla zawodniczek Karola Rosołowskiego.

Kiedy miejscowi kibice zaczynali już świętować nadchodzące zwycięstwo poznanianki wzmocniły zagrywkę ryzykując bardzo mocno w tym elemencie. 7:9, 10:11 i 15:11 oraz wygrana 3:2 w Chełmnie dla poznańskiej SKF Politechniki to końcowe zdarzenia z tego spotkania.

Po tej wygranej siatkarki SKF Politechniki Poznańskiej zapewniły sobie utrzymanie w rozgrywkach drugiej ligi siatkówki kobiet i zagrają w play-off o miejsca 1-4.