W niedzielny poranek w hali Politechniki Poznańskiej kontynuowano gry w ramach VIII Ogólnopolskiego Turnieju Otwarcia Sezonu w Piłce Siatkowej Kobiet, który pod patronatem p. Krystyny Łybackiej ósmy raz został rozegrany w Poznaniu.

Poranek otworzyło spotkanie SKF Politechnika – SMS Piła II z wyraźną wygraną gospodyń 2:0.

W drugiej serii gier Warszawa gładko przegrała z Legionowem 0:2, a spotkanie SMS Piła I – UKS LIS Tuliszków zakończyło się wygraną SMS 2:0.

W kolejnej serii spotkań zobaczyliśmy mecz o złoto.

Legionowo na dzień dobry stłamsiło poznańskie zawodniczki i wygrało 25:15. Kiedy miejscowi kibice obawiali się przebiegu drugiego seta siatkarki z Poznania zrewanżowały się rywalkom i wygrały bardzo wyraźnie 25:14.

Trzeci set był ozdobą całego turnieju. Poznanianki zaczęły dobrze od stanu 5:1. Trener Lalek przeczekał trudny okres i jego siatkarki wyszły na prowadzenie 6:5 i 8:6. Jeszcze tliła się nadzieja przy stanie 9:10, ale LTS opanował szyki i dzięki znakomitej zagrywce wygrał 15:12 i całe spotkanie 2:1.

Był to bez wątpienia najlepszy mecz w całym turnieju.

Mazovia rozprawiła się z Tuliszkowem 2:0 i zapewniła sobie kolejny raz miejsce na podium turnieju w Poznaniu.

W ostatniej serii gier LTS przypieczętował wygraną w całym turnieju zwycięstwem z Piłą I 2:0, a SKF Politechnika ograła Tuliszków 2:1.

Uroczystego zakończenia turnieju w Poznaniu dokonał Członek Zarządu SKF KS Poznań p. Michał Sułkowski.

Wyróżnione zostały zawodniczki najlepsze w ocenie organizatorów na poszczególnych pozycjach:

MVP – Aleksandra Omelianiuk (Legionowo)

Skrzydłowa – Paulina Pachurka(SKF Politechnika Poznań)

Środkowa Bloku – Katarzyna Niderla(Legionowo)

Libero – Anna Zapaśnik(SMS Piła I)

Rozgrywająca – Julia Gapik(SKF Politechnika Poznań)

Trzy najlepsze drużyny nagrodzono medalami, a zwycięzca dodatkowo otrzymał pamiątkowy Puchar. Nagrody rzeczowe dla zawodniczek ufundowało Biuro Europoseł p. Krystyny Łybackiej. Wszystkie ekipy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

7. SKF Politechnika Poznań II

Zawody w Poznaniu współfinansowane były ze środków Wydziału Sportu Miasta Poznania.