W hali Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej rozegrano dziś zawody juniorek o miejsca 7-9 w rozgrywkach WZPS Poznań.

Do rywalizacji w turnejach stanęły: KS Energetyk Poznań, PSPS Libero Pleszew oraz SKF KS Poznań.

Spotkania rozgrywano według systemu każdy z każdym do trzech wygranych setów.

SKF KS Poznań – KS Energetyk Poznań 3:0(25:19, 26:24, 28:26)

Mecz był najlepszym spotkaniem w całym dniu zmagań. Pierwszego seta zdominowała drużyna SKF KS Poznań, która wygrała wyraźnie 25:19.

W drugim i trzecim secie obraz gry się wyrównał, a obie strony robiły bardzo dużo, aby przechylić szalę wygranej na swoją stronę.

Ostatecznie po dobrym spotkaniu nasza drużyna odniosła zasłużone z przebiegu gry zwycięstwo 3:0.

SKF KS Poznań – PSPS Libero Pleszew 3:0(25:17, 29:27, 25:17)

W drugim spotkaniu trener naszej ekipy dał szansę zaprezentowania się na boisku wszystkim przybyłym na zawody siatkarkom. W grze zespołu widać było zmęczenie sobotnim spotkaniem w trzeciej lidze, ale mimo to finiszowaliśmy z dość pewną wygraną 3:0.

KS Energetyk Poznań – PSPS Libero Pleszew 3:0(25:16, 25:20, 25:16)

Kadra SKF KS Poznań na zawody w Poznaniu:

Karolina Kohut(c), Wiktoria Mikołajczak, Łucja Bińczycka, Marta Wawrzyniak, Karolina Świątek, Katarzyna Balicka, Wiktoria Cieślak, Lidia Błędowska, Dagmara Gierasińska, Marta Banasiak, Monika Głąbicka, Anita Herman, Weronika Skolarus.

Trener: Zbigniew Woźniak

Dziękujemy licznie pzybyłym kibicom za doping dla naszych siatkarek w trakcie spotkań.

Bardzo fajnie w całych zawodach zaprezentowała się obsada sędziowska, która swoimi decyzjami rozładowywała emocje boiskowe w pozytywny i sportowy sposób, a także zaprezentowała bardzo wysoki poziom sędziowania.

Zespół juniorek SKF KS Poznań zakończył sezon na siódmym miejscu w rozgrywkach ligowych.

Zawody w Poznaniu sędziowali:

Dariusz Chadyniak – sędzia główny

Joanna Napierała

Sandra Naroźna

Dominik Janik

Organizacja turnieju ligowego juniorek w Poznaniu możliwa była dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu w ramach realizacji zadania Młodzieżowe Centrum Sportu przy SKF KS Poznań – dziękuję za możliwość realizacji naszych pasji i marzeń 🙂