MKS MKD Trzcianka – SKF KS Poznań 1:3(12:25, 25:20, 15:25, 20:25)

Skład SKF: Pierzchała(c), Bińczycka, Gudowicz, Kohut, Radzewicz, Pachurka, Przybylska(l) oraz: Cieślak, Szczerba, Mikołajczak, Gapik.

Trener: Zbigniew Woźniak

Spotkanie w Trzciance rozpoczęło się bardzo dobrze dla poznańskich kibiców, którzy dotarli do hali w Trzciance. Po bardzo zdominowanym secie zespół Zbigniewa Woźniaka zdeklasował miejscowe siatkarki wygrywając 25:12.

W drugiej partii gra się wyrównała. Gospodynie niesione dopingiem licznie przybyłej publiczności, która to w ramach dopingu poszukiwała ciekawych haseł do gry dla swojej ekipy ruszyły do ataku. Zespół poznański długo dotrzymywał kroku, ale ostatecznie po serii złych wybór rozgrywającej oraz katastrofalnej dyspozycji atakującej przegrał seta całkowicie zasłużenie 25:20.

W trzeciej partii szybko uzyskane prowadzenie poznańskiej ekipy 7:1 pozwoliło na dalsze kontrolowanie seta i pewne dojechanie z bezpiecznym wynikiem 25:15.

Czwarta partia była bardzo zmienna. Początkowo prowadził zespół z Poznania, ale w środkowym momencie gry miejscowe odskoczyły na wynik 18:15 i gdy wydawało się, że MKS doprowadzi do piątego seta z odsieczą na pomoc swoim koleżankom po stronie Poznania ruszyły rezerwowe, które wyprowadziły wynik ze stanu 15:18 na 23:19, a reszta była jedynie formalnością i poznańskie siatkarki finiszowały z całkowicie zasłużoną wygraną 25:20 i w całym spotkaniu 3:1.

Była to 11 z rzędu wygrana SKF KS Poznań za trzy punkty w rozgrywkach trzeciej ligi siatkarek w trwającym sezonie.

Nie można wobec oceny meczu nie zauważysz szalenie ambitnej postawy gospodyń spotkania, które walczyły o jak najlepszy wynik tak długo, aż starczyło sił i chwała im za to, bo pomimo porażki miejscowa drużyna zostawiła po sobie kawał serca na boisku.

Nie chcianymi bohaterami spotkania była dwójka prowadząca spotkanie. O ile jeszcze pierwszy sędzia w określonych sytuacjach miał się prawo mylić, bo był bardzo daleko od wydarzeń dotyczących danej sytuacji o ile drugi sędzia (ze strony obsad WZPS Poznań można sprawdzić obsadę sędziowską na to spotkanie) robił bardzo dużo, aby być widocznym dużo bardziej od pięknych dziewcząt reprezentujących barwy obu klubów. Krzywdzące decyzje podejmowane na krzywdę obu ekip, nie widzienie bloków po stronie, gdzie stał w obie strony, pokazywanie piłek w boisku kiedy te w odczuciu nawet atakującej ekipy były daleko w aucie czy kultowe nie zauważenie piłki przechodzącej po stronie, której stał ów Pan, wsparte pokazaniem zaledwie jednej spornej piłki na około 14 na korzyść naszego zespołu. To tylko niektóre wyczyny człowieka z Gwizdkiem, który poraz kolejny w czasie naszej wizyty zepsuł święto siatkówki jakim dla obu ekip i miejscowych kibiców była szansa uczestniczenia w takim widowisku.