28 grudnia wczesnym rankiem dwa zespoły klubu SKF KS Poznań udały się  do Nietążkowa.

Młodziczki:

Prowadzone przez debiutującą w tej roli Paulinę Pachurkę przyjechały na turniej zbierać kolejne doświadczenia w starciu z mocnymi rywalami.

Dla Pauliny Pachurki, która nie pracuje z zawodniczkami na treningach prowadzenie zespołu nie było na pewno łatwe.

W fazie grupowej młode siatkarki nawiązały walkę jedynie z Kadrą WZPS przegrywając do 22. Pozostałe spotkania to duża różnica i materiał dla zawodniczek nad czym pracować przed kolejnymi grami.

W drugim dniu turnieju zawodniczki rywalizowały o miejsca 10-12 i po porażce z Głogowem pokonały zespół z Katowic 2:0 kończąc udział w zawodach na 11 miejscu.

Dla młodziczek był to cenny sprawdzian przed powrotem do rozgrywek ligowych od stycznia 2016.

Grupa walczyła w każdym spotkaniu bardzo ambitnie, a wszystkie siatkarki dostały szansę pokazania się na boisku.

Najlepszą zawodniczką w naszym zespole uznano Julię Krause.

Juniorki:

Sobotnie otwarcie turnieju nie było dobre dla poznańskiej ekipy, która źle rozgrzała się przed spotkaniem z Warszawą i czekał ją bardzo ciężki bój. Po fatalnym secie przyszła zmiana nastrojów i wygranie 25:9. Decydujący set był na pewno pod górkę, ale do stanu 14:14 mieliśmy szansę na wygraną jednak atak w antenkę i późniejszy zły odbiór zdecydowały o naszej porażce na przewagi 14:16 i w całym spotkaniu 1:2.

SKF KS Poznań – UKS Plas Warszawa 1:2

SKF KS Poznań – SOS Kędzierzyn Koźle 2:0

Po przerwie i wyciągnięciu wniosków zawodniczki stanęły do walki z Kędzierzynem i po bardzo dobrym spotkaniu wygrały pewnie 2:0.

SKF KS Poznań – UKS Środa Wielkopolska 2:0

Po porażce i wygranej stało się jasne, że droga na podium prowadzi właśnie przez ten mecz. Wcześniej dobrze dysponowane rywalki spotkało brutalne zderzenie z rzeczywistością kiedy to drużyna z Poznania wygrała w spotkaniu na szczycie 25:11, 25:14.

Na powyższym gry w pierwszym dniu zakończono.

Niedzielny poranek to spotkanie z najsłabszym w turnieju Wrzosem Międzyborów. Spotkanie z tym zespołem w przypadku wygranej zapewniało nam medal.

I siatkarki SKF KS Poznań wygrały w spotkaniu bez historii 25:8, 25:14.

Przed nami ostatnie spotkanie SKF KS Poznań – UKS Śmigiel

Sytuacja jest ciekawa, bowiem wygrana 2:0 wyprowadza nas na 1 miejsce w turnieju, a porażka 0:2 spycha na 3 miejsce.

Mecz rozpoczyna się dobrze, bo prowadzimy 17:12. Zryw gospodyń pozwala im na wygraną 25:19, a nas stawia w bardzo trudnym położeniu.

Po zmianie stron następuje całkowita zmiana obrazu gry i podopieczne Zbigniewa Woźniaka wygrywają 25:14 wyrównując stan spotkania na 1:1.

Trzeci set to początkowo wyrównana walka, ale po zmianie stron przyśpieszamy i jest 9:7, 11:7, 13:10 i wygrana! ale to wygrana 2:1 co nie gwarantuje 1 miejsca.

Pozostaje czekać na wynik spotkania Środy Wielkopolskiej, którą wcześniej wyraźnie pokonaliśmy. Sytuacja jest jasna Środa nie może wygrać 2:0, abyśmy zajęli 1 miejsce.

Po bardzo dobrym pierwszym secie siatkarki UKS Środa nie wytrzymały ciśnienia i przegrały spotkanie 1:2 ostatecznie kończąc turniej na 2 miejscu.

To były bardzo udane zawody juniorek SKF KS Poznań, które wygrały V Ogólnopolski Turniej Sylwestrowy w Nietążkowie notując w całym turnieju zaledwie jedną porażkę.

Kapitalne zawody rozegrała wybrana Najlepszą Zawodniczką Turnieju Karolina Kohut – kapitan naszego zespołu.

Na bardzo wysokim poziomie zagrała Wiktoria Mikołajczak – wybrana najlepszą zawodniczką w naszej ekipie.

Rozgrywające Łucja Bińczycka i Marta Wawrzyniak tworzyły znakomity duet, który uzupełniał się wzajemnie w trudnych momentach.

Bardzo dobry turniej rozegrały poznańskie libero Katarzyna Balicka i Julia Napierała – debiutująca w grach  z juniorkami.

Rolę bardzo wartościowych zmienniczek spełniły bardzo dobrze wnosząc swoje do wygranych zespołu: Anita Herman, Aleksandra Łyskanowska, Zosia Kaczmarek.

Na wysokim poziomie turniej rozegrała Anna Urbańska zdobywając cenne punkty dla swojej ekipy.

Bardzo pozytywny debiut zaliczyła w barwach juniorek Wiktoria Cieślak imponująca czuciem bloku.

Gdyby była nagroda objawienia turnieju to z pewnością należałaby się po tym weekendzie Marta Banasiak. Zawodniczka w ostatnim okresie bardzo mocno okazuje zwyżkę formy i zdobywa dla zespołu wiele cennych punktów pomagając zespołowi również w obronie.

Całością znakomicie dowodził trener Zbigniew Woźniak.

Wyjazd zawodniczek SKF KS Poznań na zawody wspólfinansowany był ze środków Wydziału Sportu Miasta Poznania w ramach realizacji programu Młodzieżowe Centrum Sportu przy SKF KS Poznań – dziękujemy 🙂