W niedzielę 22 listopada w Turku rozegrano turniej eliminacyjny w rozgrywkach ligi juniorek z udziałem zespołu SKF KS Poznań.

Pierwszym spotkaniem dnia był mecz:

SKF KS Poznań – UKS Śmigiel 3:2

Początek spotkania to wzajemne badanie sił z, którego pierwsze budzą się siatkarki UKS, które dzięki dużo lepszej obronie wychodzą na prowadzenie i pomimo ambitnej pogoni przegrywamy 23:25.

Drugi set to nasza lepsza gra i ostatecznie po dużo lepszej postawie wygrywamy 25:20 wyrównując stan spotkania na 1:1.

Trzeci set to partia bez historii grające na fali poznańskie zawodniczki wygrywają z rozbitym po porażce UKS 25:12 i wychodzą na prowadzenie 2:1.

Kolejna odsłona to zmiana wydarzeń na boisku. Ryzykowna taktyka Śmigla przynosi efekt i po secie zdominowanym przez UKS przegrywamy 18:25 i jest po 2.

Decydująca partia rozpoczyna się od naszego prowadzenia 3:1, a potem 8:6, a za chwilę jest po 9. Kolejne dwie akcje dla Nas i łapiemy oddech, który pozwala nam na dalsze punktowanie, które ostatecznie owocuje wynikiem 15:10 i wygraną w całym spotkaniu po prawie dwóch godzinach sportowego horroru 3:2.

UKS Śmigiel – UKS Piątka Turek 0:3

SKF KS Poznań – UKS Piątka Turek 0:3

Spotkanie nie miało żadnego znaczenia, bowiem przed jego początkiem było wiadomo, że obie ekipy są pewne awansu dalej. Fakt ten wpłynął na poziom widowiska, które było senne. Pierwszy set po bardzo ambitnej postawie juniorki SKF KS Poznań przegrały 21:25, a w drugiej partii było bardzo blisko wygranej, bowiem SKF przegrał 24:26. Trzeci set pada łupem Piątki Turek po wygranej 25:17 i tak oto gospodynie turnieju wygrywają mecz 3:0.

UKS Piątka Turek i SKF KS Poznań awansował do 1/2 finału Mistrzostw Wielkopolski Juniorek.

Drużyna SKF KS Poznań na turniej półfinałowy pojedzie do Piły, gdzie zagra z PTPS Piła i LUKS Orkan Września, a zawody zaplanowano na 13 grudnia.