Jedenasta i zarazem ostatnia jesienią kolejka rozgrywek poznańskiej klasy B grupy I była dla Indeco Poznań FC bardzo ważna w kontekście walki o awans do A klasy w przyszłym roku. Poznański klub aby zachować kontakt z czołówką ligi musiał pokonać gości czyli swarzędzkiego Meblorza.

Indeco PFC zanotował wymarzony start – już w szóstej minucie meczu po ładnym podaniu z lewej strony boiska sytuację sam na sam wykorzystał pomocnik Adrian Sikora. Z minuty na minutę mecz nabierał rumieńców, ponieważ obie drużyny skupiły sie głównie na działaniach ofensywnych. Niestety znakomita część sytuacji podbramkowych kończyła się strzałami obok bramki albo wprost w bramkarza. Impas udało się na szczęście przerwać w okolicach 70. minuty gry, kiedy po zespołowej akcji wynik na 2:0 dla PFC ustalił pięknym strzałem pod poprzeczkę Przemysław Grycman.

Licznie przybyli na stadion i żywiołowo dopingujący kibice Meblorza musieli obejść się smakiem. Drużyna gospodarzy zagrała bardzo dobre spotkanie i zmniejszyła dystans dzielący obydwa zespoły do jednego punktu. Wiosna w B klasie zapowiada się naprawdę emocjonująco, ponieważ aż dziesięć zespołów z jedenastu występujących w lidze ma realne szanse na awans.

Indeco Poznań FC – Meblorz Swarzędz 2:0 (1:0), boisko przy al. Armii Poznań

Bramki:

6’ Adrian Sikora (PFC)

70’ Przemysław Grycman (PFC)