Główna » Aktualności, Wywiady

Ryszard Primel: „Sport wypełnia większość mojego czasu” – zapraszamy do rozmowy z trenerem UKS Śmigiel

Autor: Michał Sułkowski dnia 16 kwietnia 2017 Brak komentarzy

Witam serdecznie. W tegorocznym sezonie UKS Śmigiel debiutuje w rozgrywkach trzeciej ligi siatkarek. Jak ocenia Pan postawę swojego zespołu w tych rozgrywkach i co jest Waszym celem na ten sezon w tych rozgrywkach?

Ryszard Primel: Witam. Pierwsze spotkania w rozgrywkach III ligi pokazały, że zespół ma duże możliwości. Nasza drużyna w większości składa się z juniorek i kadetek. Widać jeszcze brak doświadczenia. Celem na ten sezon jest zbieranie doświadczenia i zagranie każdego meczu na miarę swoich możliwości.

Występujecie również w rozgrywkach juniorek. Przed Nami pierwszy turniej ligowy w Turku, gdzie zagracie również z zespołem SKF KS Poznań. Jakie macie cele na ten turniej?

Ryszard Primel: Rozgrywki juniorek są dla nas uzupełnieniem sezonu III ligowego. Nie mamy żadnych planów dotyczących wyników. Będziemy się starali sprawić parę niespodzianek i awansować do kolejnych etapów rozgrywek.

Jak wygląda codzienne funkcjonowanie Waszego Klubu?

Ryszard Primel: W Klubie UKS Śmigiel treningi we wszystkich grupach odbywają się trzy razy w tygodniu. Poza moją osobą jest jeszcze dwóch trenerów, którzy pracują z zespołami młodziczek i minisiatkówki.

W minionym sezonie dotarliście do finału krajowego w ramach Kinder+Sport. Czym był dla Was ten występ i jak wygląd przebieg samych zawodów?

Ryszard Primel: Awans na Mistrzostwa Polski w Minisiatkówce był jak do tej pory największym sukcesem w tej kategorii wiekowej.  Zajęcie 5 miejsca w tych zawodach dało nam dużo satysfakcji, tym bardziej, że turniej był bardzo wymagający pod względem fizycznym dla zawodniczek. Dużo spotkań oraz wysoka temperatura sprawiły, że nie wszystkie zespoły wytrzymały trudy tego turnieju. Organizacja była na wysokim poziomie jedynie liczba drużyn startujących w zawodach była zbyt duża.

Jesteście organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Sylwestrowego, a kolejna jego edycja przed Nami. Co możemy powiedzieć na temat tej imprezy?

Ryszard Primel: W tym roku już po raz piąty jesteśmy organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki Dziewcząt. Impreza ta już na stałe wpisał się w kalendarz rozgrywek siatkarskich. Już na dwa miesiące przed turniejem liczba chętnych przekracza możliwości organizacyjne Klubu. Na pewno zobaczymy dużo dobrej siatkówki oraz wspaniałą atmosferę towarzyszącą tym rozgrywkom.

Jaki jest Pan poza światem sportu? Co lubi robić? Jak spędza wolny czas?

Ryszard Primel: Sport wypełnia większość mojego czasu. Jeżeli już się znajdą wolne dni to spędzam je z moją rodziną tzn. żoną, córką i synem.

Jak ze swojej wiedzy oceni Pan działalność klubu SKF KS Poznań?

Ryszard Primel: Najmocniejszą stroną Klubu SKF KS Poznań jest zespół III ligowy. Widać jak drużyna rozwija się z sezonu na sezon. Dobra praca z młodzieżą wpływa na podniesienie poziomu sportowego Klubu.

Czego należy życzyć Panu na dalszą część sezonu?

Ryszard Primel: Zdrowie moje i moich zawodniczek jest kluczem do sukcesów w rozgrywkach ligowych. Tego sobie i moim zawodniczkom życzę.

Dziękując za rozmowę tego właśnie życzymy.

Dziękuję.

Share on Facebook!

Komentowanie wyłączone.

Copyright ©2019 SKF KS POZNAŃ | KLUB SPORTOWY POZNAŃ, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress
admin@skfks.pl