UKS Rataje ZSO 4 Poznań – SKF KS Poznań 1:3(25:21, 14:25, 15:25, 19:25)

Skład SKF: Kohut, Halczak, Pachurka, Błędowska, Wawrzyniak, Mikołajczak, Przybylska(l) oraz: Pierzchała(c), Szczerba, Radzewicz.

Trener: Zbigniew Woźniak

Spotkanie w Poznaniu rozegrano w kameralnym obiekcie przy ul. Bosej.

Początek spotkania to wysokie prowadzenie naszej drużymy, która prowadziła już6:2. Mądre rady trenera Jadczaka oraz nasza słabsza postawa w elemencie komunikacyjno – obronnym sprawiają, że set się odwraca, a przy własnej zagrywce gospodynie wychodzą na prowadzenie 11:7.

W dalszej części seta obserwujemy szarpane zawody z obu stron z prowadzeniem gospodyń.

W końcówce gonimy, ale nie kończymy dwóch przechodzących piłek co jest decydującym elementem w partii otwarcia, którą przegrywamy 21:25.

Po zmianie stron następuje całkowita zmiana scenariusza i nasze siatkarki prowadzą już 11:0. To pozwala w dalszej części seta na wpuszczenie wpszystkich zmienniczek i wygrywamy wysoko 25:14 wyrównując stan spotkania na 1:1.

W trzecim secie trwa nasza dobra postawa. Dzięki poprawieniu znacząco obrony i ataku wygrywamy wysoko 25:15 i obejmujemy prowadzenie w spotkaniu 2:1.

W czwartym secie miejscowe rzucają do walki wszystko co mają najlepszego i do stanu po 6 obserwujemy wyrównany set.

Potem górę bierze doświadczenie naszych siatkarek, które biorą sprawy w swoje ręce i po serii dobrych akcji wychodzą na prowadzenie, którego nie oddają już do końca spotkania wygrywając 25:15 i całe spotkanie 3:1.