W piątkowy poranek 1 maja udaliśmy się do Rypina. Wyjazd siatkarek następował z kilku miejsc na terenie Poznania, a kulminacyjnym momentem zbiórki było przybycie na Rondo Śródka.

Podróż do Rypina dzięki p. Krzysztofowi – naszemu kierowcy z firmy Fox Travel upłynęła nam spokojnie i bardzo miło.

Około godziny trzynastej zameldowaliśmy się w Rypinie, gdzie przez dwa dni turnieju była nasza oficjalna baza.

Zakwaterowanie w Rypinie oraz wyżywienie były na pewno pozytywne.

Po godzinie szesnastej ruszyliśmy do Golubia na spotkanie z Trzcianką.

Przed godziną siedemnastą powitał nas trener miejscowego zespołu p. Przemysław Wodzień, a gospodarze mogli zaprezentować swoją dumę jaką jest z pewnością nowa hala sportowa.

Po rozgrzewce przyszedł czas na spotkanie z doskonale znanym rywalem jakim jest Trzcianka.

Pierwsze dwa sety to koncertowa gra naszych siatkarek i dwa pewne zwycięstwa. W trzeciej odsłonie za szybko uwierzyliśmy w sukces i spotkała nas za to kara w postaci przegranego seta. Kolejna partia potwierdziła naszą dominację i ostatecznie wygrywamy 3:1.

Kilkanaście minut po spotkaniu ruszamy z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Po krótkim odpoczynku wieczorem odbywa się grill, który jest znakomitą okazją do integracji.

Noc w Rypinie upływa bardzo szybko i już po godzinie szóstej w ogrodzie w blasku wschodzącego słońca pijemy poranną herbatę.

Przed południem odbywamy trening w nowej hali sportowej w Rypinie, a część siatkarek udaje się do parku wodnego.

Po obiedzie przychodzi czas na pakowanie i po godzinie szesnastej ruszamy na drugie spotkanie.

Tym razem hala zapełnia się prawie w całości, a do walki staje miejscowa drużyna.

Przegrywamy pomimo dobrych momentów wyraźnie 0:3 i pozostaje nam czekać na to co przyniesie niedzielne spotkanie.

Niedziela przynosi wygraną gospodyń z Trzcianką 3:0 co zapewnia nam awans z drugiego miejsca.

Dziękujemy serdecznie firmie Fox Travel za transport na zawody.

Występy siatkarek SKF KS Poznań możliwe są dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania – dziękujemy:-)