SKF KS Poznań – Golub Dobrzyń 0:3(15:25, 20:25, 18:25)

Skład SKF: Pierzchała(c), Halczak, Kohut, Arendz, Gudowicz, Radzewicz, Przybylska(l), Mikołajczak(l), Moszczyńska, Szczerba

Trenerzy: Zbigniew Woźniak i Danuta Majcher

Spotkanie w Golubiu z miejscowym zespołem rozpoczęło się źle dla poznańskich siatkarek, które przegrywały 2:8. Przy zagrywce Halczak wyrównujemy na 8:8 i wydaje się, że opanowaliśmy sytuację. Nic takiego nie ma jednak miejsca. Seria błędów w obronie oraz momentami nie wytłumaczalna nieskuteczność skrzydłowych sprawia, że w partii otwarcia wyraźnie przegrywamy 25:15.

W drugim secie początek jest lepszy i prowadzimy. Miejscowa drużyna szybko włącza jednak drugi bieg i pomimo prób walki przegrywamy 25:20.

Trzeci set to dobry początek naszej ekipy, który prowadzi 13:8, aby przegrywać 16:19. Ostatecznie gospodynie spotkania stawiają kropkę nad „i” i wygrywają w secie 25:18, a w całym spotkaniu zasłużenie 3:0.

O porażce z gospodyniami zdecydowały dwa elementy: przyjęcie zagrywki oraz skuteczność w ataku ze skrzydeł. W przekroju spotkania wynik całkowicie oddaje jego boiskowy przebieg.

Czy siatkarki z Poznania awansują do turnieju finałowego? Dowiemy się dziś około godziny szesnastej.

Transport na spotkanie zapewniła firma Fox Travel.

Wyjazd na zawody możliwy był dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania – dziękujemy:-)