SKF KS Poznań – UKŻPS Kościan 1:3(15:25, 28:26, 23:25, 18:25)

Skład SKF: Pierzchała(c), Kohut, Barwicka, Ngamayama, Geremek, Radzewicz, Przybylska(l) oraz: Mikołajczak, Balicka(l), Ankudowicz.

Trenerzy: Zbigniew Woźniak i Danuta Majcher.

Spotkanie w Poznaniu zgromadziło nadkomplet publiczności, a kameralna hala Politechniki przeżyła swoiste oblężenie ze strony osób zainteresowanych obejrzeniem spotkania.

W gronie gości klubu SKF KS Poznań oglądać mogliśmy m.in: Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej – p. Damiana Gapińskiego, Prezesa KS Energetyk Poznań – p. Roberta Rakowskiego, trenera Zbigniewa Kegela, wychowanki klubu oraz byłe i obecne siatkarki naszej drużyny.

Pierwszy set to totalna dominacja zespołu z Kościana, który w partii bez historii wygrał 25:15.

W kolejnej odsłonie obraz gry się zmienił. Poznańskie siatkarki nareszcie podjęły piękną walkę, a rywalki grały dalej na wysokim poziomie co sprawiło, że spotkanie nabrało rumieńców. W końcówce po obronie dwóch piłek setowych nasze siatkarki wyszły na prowadzenie i wygrały 28:26 wyrównując stan spotkania na 1:1.

W trzecim secie trwała piękna siatkarska walka z obu stron. Ostatecznie bardziej opanowany okazał się zespół gości, który finiszował z wygraną 25:23.

Czwarty set to do połowy dalej równa walka. Kiedy goście wyszli na prowadzenie 14:11 wydawało się, że jest po meczu, ale wyrównaliśmy na po 16.

Kiedy wydawało się, że będzie piaty set gra zespołu z Poznania po serii błędów w odbiorze się posypała i rywalki łatwo finiszowały z wygraną 18:25 i w całym spotkaniu 3:1.

W hali Politechniki zgromadzona widownia obejrzała wspaniałe spotkanie godne finału rozgrywek trzeciej ligi siatkarek WZPS Poznań.

Rewanżowe spotkanie w sobotę 17 stycznia o godz. 18 w Kościanie.

Występy siatkarek SKF KS Poznań możliwe są dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania – dziękujemy:-)