SKF KS Poznań – UKS ZSMS Poznań 3:0(25:12, 25:15, 25:17)

Skład SKF: Pierzchała(c), Barwicka, Radzewicz, Nowak, Ngamayama, Geremek, Przybylska(l) oraz: Latanowicz(l), Mikołajczak, Kohut, Gębalska, Zakrzewska.

Trenerzy: Zbigniew Woźniak i Danuta Majcher.

Mecz w Poznaniu zgromadził dużo grono młodzieży, która obejrzała bardzo jednostronne spotkanie.

W partii otwarcia do stanu 3:3 zawodniczki SKF popełniły kilka błędów, ale czas wzięty przez trenera Woźniaka pomógł miejscowym, które zdeklasowały  UKS ZSMS Poznań wygrywając w szalenie pozytywnym stylu 25:12, a wygrana to mogła być jeszcze wyższa.

Pod koniec pierwszego seta i w drugim trener Woźniak dał szansę pogrania rezerwowym, ale nie wpłynęło to na obraz seta, które gospodynie wygrały tym razem 25:15 obejmując prowadzenie w spotkaniu 2:0.

Trzeci set był potwierdzeniem naszej siły i pokazaniem panowania na boisku w tym spotkaniu. Zagubiona drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego przegrała znów bardzo widocznie 25:17 i całe spotkanie 3:0.

Derby w Poznaniu były popisem doświadczenia zespołu SKF KS Poznań, który bardzo skutecznie wypunktował rywalki.

Dzisiejsze spotkanie to mecz w, którym każda z naszych siatkarek dołożyła swoje pozytywne „ja” do wyniku, ale na szczególne wyróżnienie po naszej stronie zasługuje dziś Zofia Barwicka, która swoją grą, motywowaniem koleżanek oraz udanymi zagraniami miała dziś ogromny wpływ na wynik zespołu.

Spotkanie w Poznaniu możliwe było dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania – dziękujemy 🙂