Juniorki SKF KS Poznań pojechały dziś na turniej eliminacyjny w ramach rozgrywek ligowych do Kalisza.

KTPS Konin – SKF KS Poznań 2:3(21:25, 26:24, 25:21, 22:25, 15:17)

Pierwszy set to wzajemne badanie sił i długie prowadzenie Konina. W końcówce pozbieraliśmy się jednak do gry i finiszowaliśmy przy zagrywce Karoliny Kohut z wygraną 25:21.

W drugim secie role się odwróciły. Długo my prowadziliśmy, a wygrał rywal wyrównując na 1:1.

Trzecia partia wyrównana, lecz błędy w odbiorze decydują o porażce.

W czwartym secie gramy z nożem na gardle, ale się zbieramy i wygrywamy 25:22 wyrównując na 2:2.

Piąty set oscylował w wiele dramatycznych momentów. Prowadzimy 7:4, aby przegrywać 9:10. Rywalki mają przy stanie 14:13 piłkę w górze na skończenie spotkania, a za chwilę jest remis.

Ostatecznie po szalonym spotkaniu wielu nerwów z obu stron wygrywamy 17:15 i mecz 3:2!

W drugim spotkaniu Kalisz wygrywa z Koninem i bez względu na wynik trzeciego spotkania już awansowaliśmy.

MUKS Amber Kalisz – SKF KS Poznań 3:0

Spotkanie przegrane przez nasz zespół w trzech setach, ale jakże inny obraz, niż mecz otwarcia. Piękne akcje, waleczna gra, dużo obron i pech, który towarzyszy nam w tym spotkaniu. Gdybyśmy tak zagrali również w pierwszym spotkaniu byłoby pewne zwycięstwo zamiast horroru.

Ostatecznie w Kaliszu najlepsze gospodynie, a nasze juniorki na drugim miejscu co zapewnia im awans do grona gier o miejsca 1-9.

Gratulacje!

To był szalony dzień w Kaliszu, ale wracamy z zadaniem wykonanym poprawnie co cieszy.

Wyjazd na turniej do Kalisza możliwy był dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania-dziękujemy 🙂

Kadra zawodniczek na turniej w Kaliszu: Strańczyk Alicja, Kohut Karolina(c), Nowak Klaudia, Białota Zuzanna, Latanowicz Agata, Głąbicka Monika, Gierasińska Dagmara, Gasińska Karolina, Mikołajczak Wiktoria, Balicka Katarzyna, Łyskanowska Aleksandra.

Trenerzy: Danuta Majcher, Zbigniew Woźniak, Artur Bąk.