Dzisiaj w hali SMS Poznań na os. Tysiąclecia w Poznaniu rozegrano turniej młodziczek z udziałem naszego zespołu.

Wczesnym rankiem, bo już po godzinie ósmej zbieraliśmy się w okolicy szkoły.

Spotkanie z UKS Hetman Sobieski rozpoczęło się o godz. 09:30.

Pierwszy set był dla nas bardzo pozytywny. Kilka dobrych akcji i uwierzyliśmy, że można, a kolejne piłki i pomoc ze strony rywalek, które popełniały w tym dniu sporo własnych błędów sprawia, że wygrywamy bardzo wyraźnie 25:15 obejmując prowadzenie w spotkaniu 1:0.

W drugim secie początek dla Hetmana i wysokie prowadzenie. Zrywami gonimy, ale w sumie zasłużone zwycięstwo teamu z osiedla Sobieskiego 25:21 na 1:1.

W trzeciej partii emocje sięgnęły niemalże nieba, a oba zespoły z pasją i zaangażowaniem walczyły o każdą piłkę. Ostatecznie wypracowujemy przewagę, która owocuje wygraną 15:8 i w całym spotkaniu po bardzo dobrej postawie 2:1!

Jak się miało okazać ten występ nie był jednorazowym wyskokiem siatkarek naszego klubu, które po przerwie między spotkaniami rozpoczęły z wysokiego C i wygrały z faworyzowanym UKS ZSMS Poznań 25:20.

W drugiej partii mieliśmy swoje szanse, ale rywalki się pozbierały. 25:21 i 1:1.

W decydującym secie o emocje zadbały zawodniczki, a obie ekipy dwoiły się i troiły, aby wygrać. Ostatecznie po secie pełnym walki i szalonego zaangażowania z obu stron wygrywa gospodarz turnieju UKS ZSMS 15:10 i w całym spotkaniu 2:1.

O sukcesie gospodyń zdecydowały niuanse w tym ten najważniejszy – jakim była dzisiaj po prostu chłodniejsza głowa w decydujących momentach.

W ostatnim spotkaniu dnia ZSMS pokonał Hetmana 2:0 i tak pierwszy turniej dobiegł końca.

Dzisiejsza postawa młodziczek jest bardzo pozytywna. Dziewczyny włożyły w spotkania sporo serca, pasji i udanych zagrań, a ich gra długimi momentami mogła się naprawdę podobać.

Sztabowi trenerskiemu dziękujemy za pracę z zespołem, a zawodniczki no cóż…

Dziewczyny czapki z głów i czekamy na kontynuację już teraz trzymając za Was kciuki! Brawo!!!

Dziękujemy licznie przybyłym rodzicom, którzy wspierali nasze zawodniczki!

Kadra SKF KS Poznań na zawody w Poznaniu 25.10.2014:

Trener Damian Gapik wytypował kadrę na turniej młodziczek w dniu 25 Października: