W trakcie kończącego się weekendu kolejne spotkania rozgrywały zespoły z Wielkopolski.

I Liga Siatkarek:

Siatkarki z Murowanej Gośliny na otwarcie nowego sezonu wyraźnie przegrały u siebie z Łodzią.

I Liga Siatkarzy:

Zespół Marka Jankowiaka, czyli Wrzesiński Krispol na prowadzeniu w tabeli bez straty seta po wygranej w Zawierciu.

Gratulacje!

I oby tak dalej!

II Liga Siatkarek:

Wyraźne przegrane KS Energetyk Poznań oraz UKS Murowana Goślina w spotkaniach wyjazdowych w Policach.

II Liga Siatkarzy:

Emocjonujące derby pod siatką z kompletem punktów dla AZS UAM Poznań, który pokonał w Gnieźnie tamtejszy KS.

III Liga Siatkarzy:

grupa 1: Na prowadzeniu z kompletem punktów Zbąszyń, który umocnił swoją pozycję po wygranej z Wrześnią. Kolejne punkty zespołu z Murowanej Gośliny, który pokonał Mosinę bez stary seta. W Pile nagroda za ambicję, czyli set dla beniaminka z Nekli, ale w całym spotkaniu lepsi Pilanie, którzy wygrali 3:1. Pierwsza wygrana w sezonie UKS Rataje, choć chłopcy z Poznania przegrywali w Czarnkowie 2:1 to po heroicznej walce odwrócili losy spotkania i wygrali 3:2.

grupa 2: Liderem Astra Krotoszyn po kolejnej wygranej za komplet punktów. Jedno ze spotkań zostało przełożone. W Lesznie pierwszy w tym sezonie komplet UKS, który bez straty seta ograł  Środę Wielkopolską. Słupca pokonała Gostyń również bez straty seta i jak na razie Gostyń nisko w tabeli.

Młodziczki:

W grupach trzy zespołowych zakończyła się już pierwsza runda, a do grona zespołów, które zagrają o miejsca 1-18 awansowały: PTPS Piła, UKS Śmigiel, Gostyń, Zjednoczeni Rychwał. UKS Środa Wielkopolska, SKF KS Poznań, Wszystkie rozstrzygnięcia pierwszej rundy poznamy w najbliższą sobotę.

Młodzicy:

W grupie I: Sytuacja identyczna jak przed tygodniem i tym samym identyczny stan w tabeli.

Grupa II: Na czele stawki dwie ekipy z Kalisza. Do rywalizacji włączył się Ostrów Wielkopolski, ale jak na razie bez wygranej.

Grupa III: Kolejne dwie wygrane Krotoszyna, za którego plecami dwa zespoły z Turku.

Grupa IV: Rewanż Energetyka nad Murowaną Gośliną, a reszta bez zmian.

Kadetki:

W spotkaniach rozgrywanych w ten weekend wygrywali faworyci. Szkoda meczu w Poznaniu, gdzie Hetman był bliski wygranej.

Kadeci:

U kadetów sytuacja podobna jak u kadetek. W spotkaniu na szczycie wielką szansę na komplet punktów zmarnowała Września, która prowadziła z Piątką Turek 2:0, a wygrała zaledwie 3:2.

Kolejne spotkania z udziałem wielkopolskich ekip w trakcie kolejnego weekendu!