W dniu dzisiejszym w hali przy ul. Nieszawskiej rozegrano Noworoczny Turniej Kadetek, którego gospodarzem był klub SKF KS Poznań.

Zawody rozgrywano według systemu każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

Turniej w Poznaniu otworzył zaproszony gość, którym był Radny Miejski oraz Prezes Klubu UKS Rataje ZSO 4 Poznań p. Andrzej Bielerzewski.

Najlepszą ekipą turnieju okazał się KS Bazar Śrem, który wygrał wszystkie trzy spotkania bez straty seta.

Spotkanie UKS Szamotulanin Szamotuły – UKS Rataje Energetyk Poznań zakończyło się wygraną zespołu z Szamotuł 2:0.

SKF KS Poznań – UKS Rataje Energetyk Poznań 2:0(25:14, 25:19)

W spotkaniu poznańskich ekip dominowała drużyna SKF, która w dwóch setach wypunktowała swoje rywalki, a w tym spotkaniu trener Gapik dał szansę zaprezentowania się na placu wszystkim siatkarkom.

KS Bazar Śrem – SKF KS Poznań 2:0(25:14, 25:20)

Pierwszy set spotkania totalnie zawaliliśmy i ponieśliśmy zasłużoną porażkę. W drugiej partii długo prowadziliśmy, lecz błędy w końcówce zdecydowały o porażce.

SKF KS Poznań – UKS Szamotulanin Szamotuły 2:1(25:23, 20:25, 15:9)

Pierwszy set to dobra postawa naszych siatkarek, które wypracowały przewagę, lecz w końcówce na skutek problemów z odbiorem musieliśmy ratować się czasem, ale najważniejszy jest pozytywny efekt i wygrana 25:23.

Drugiego seta zaczęliśmy źle, bo od staniu 0:5. Potem mimo prób pościgu nie doszło do przełamania, choć momentami brakowało naprawdę nie dużo.

Trzeci set to początek pod dyktando Szamotuł, lecz w środkowej partii seta przejęliśmy inicjatywę i przy zmianie stron było 8:5. W dalszej części seta zmotywowana, ale i wystraszona drużyna z Poznania zdawała sobie sprawę z nadchodzącej szansy. Przy stanie 14:7 mieliśmy pierwszą piłkę meczową, lecz rywalki się obroniły. Za chwilę po czasie przypieczętowaliśmy jednak dzieło i wygrana 15:9, a w całym spotkaniu 2:1 stała się faktem!

To był dobry dzień naszych kadetek, które zasłużenie wygrały dwa spotkania. Bardzo dobrze z obowiązków kapitana i lidera zespołu wywiązywała się Karolina Kohut. Na wysokim poziomie zagrały Natalia Śliwińska, Alicja Strańczyk, Monika Głąbicka i Aleksandra Łyskanowska. Bardzo dobrze na pozycji libero uzupełniały się Agata Latanowicz i Katarzyna Balicka. Pozytywnym „zaskoczeniem” jest występ Patrycji Grześkowiak, a w grze Klaudii Nowakwidać już pierwsze symptomy pobytu z trzecią ligą. Swoją szansę dostała kolejny raz Dagmara Gierasińska potwierdzając, że jej praca przynosi pozytywne efekty. Dobrze na boisku zaprezentowała się Katarzyna Czosnowska. W rozgrywkach kadetek zadebiutowała Adrianna Hardzińska i choć było mało gry to zawodniczka zebrała cenne doświadczenie, a swoją sportową postawą na boisku potwierdziła, że będziemy mieli jeszcze z niej dużo pociechy.

Niedziela upłynęła nam pod znakiem dobrego występu kadetek i oby tak dalej, bo w grze zespołu widać postęp, a nastąpiło tak potrzebne przełamanie.