Trzy mecze w półfinale Mistrzostw Wielkopolski i wszystkie trzy mecze wygrane i nasze mini siatkarki w składzie Aleksandra Choromańska (kapitan) oraz Julia Grudzińska zapewniły sobie udział w Finałach Wojewódzkich.
Dzisiejsze zmagania rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia gładko pokonując drużynę MKS MDK Trzcianka 2:0 (11:5, 11:4).
Przysłowiowe „schody” zaczęły się w drugim meczu przeciwko Liderowi Rokietnica, gdyż grając chimerycznie ulegliśmy na własne życzenie w 1 secie 14:12. W drugim secie również gra nie układała się po naszej myśli jednak wolą walki i ambicją wydarliśmy rywalowi zwycięstwo 13:11. Idąc za ciosem nie daliśmy rywalkom szans i w tie breku grając do  7 pkt wygraliśmy 7:0.
W ostatnim meczu stawką był bezpośredni awans do finału, a po drugiej stronie siatki stanęły silniejsze fizycznie zawodniczki z Wronek.
W pierwszym secie zagraliśmy koncertowo i gładko wygraliśmy go do 6. Jednakże dekoncentracja w drugim secie szybko sprowadziła nasze młode zawodniczki na ziemie, porażka do 5 i nerwy w tiebreaku. W ostatnim secie zobaczyliśmy mnóstwo walki z obu stron, jednakże to nasze zawodniczki wykazując większą determinację wygrały seta 9:7.
Jestem bardzo zadowolony z postępów jakie dziewczyny czynią, ale dziś najbardziej dumny jestem, że podjęły zaciętą walkę wykazując przy tym ogromną determinację wejścia do ścisłego finału. Teraz przed nami ciężka praca aby dobrze przygotować się do finału, który odbędzie się 10 maja w Jarocinie. Na pewno nie będziemy tam faworytem turnieju ale chcielibyśmy sprawić miłą niespodziankę.” – Damian Gapik(trener)
Jest to ogromny sukces naszych młodych siatkarek, a dla Klubu oznacza to pierwszy w historii Finał Wojewódzki.
źródło: informacja własna/ Damian Gapik
Występy zespołu możliwe są dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania