W sobotę wczesnym rankiem siatkarki SKF KS Poznań pod opieką Damiana Gapika i Zbigniewa Woźniaka pojechały na turniej do Ostrzeszowa.

Po okresie podróży, zakwaterowania i czasu na powitanie przystąpiliśmy do gry.

W pierwszym spotkaniu zmierzyliśmy się z ekipą UKS Środa Wielkopolska. Początek spotkania to duży chaos u nas i gry rywalek. Przegrywamy 2:19, aby wyjść na wynik 21:23, lecz ostatecznie przegrywamy 22:25.

Końcówka dodaje nam jednak wiary i w drugim secie wygrywamy bardzo wyraźnie, a trzecia decydująca partia również pada naszym łupem i zwycięstwo 2:1 staje się faktem.

Kolejne spotkania z Kędzierzynem to w pierwszym secie bardzo wyrównana walka, a o naszej porażce decydują detale. Drugi set już wyraźniej dla rywalek i przegrywamy 0:2.

Po przerwie na obiad stajemy do spotkania z MKS MOS Wrocław i po pięknej walce ulegamy dużo bardziej doświadczonym rywalkom do 21,22.

Dzień zamyka spotkanie z Rychwałem, które wygrywamy wyraźnie 2:0.

Po przerwie w grach, którą spędzamy w miłej atmosferze niedzielny poranek przynosi nam starcie z Jankowem. Pierwszy set to duża pogoń i przełamanie kiedy to wygrywamy 27:25, a w drugim secie gramy już koncertowo, aby wygrać bardzo wyraźnie i całe spotkanie 2:0.

W spotkaniu o dziewiąte miejsce gramy z drugim zespołem SOS Kędzierzyn Koźle i gramy dobrze. Pierwszy set to partia w, której wychodzi nam wszystko. W drugiej partii trwa zażarta walka, lecz w końcówce przechylamy szalę na swoją stronę i wygrywamy 2:0.

Kolejna okazja do gry i kolejne bezcenne doświadczenie naszych młodych siatkarek.

Grę zespołu prowadziła Natalia Śliwińska i została nagrodzona nagrodą dla najlepszej siatkarki w naszym zespole co jest najlepszą oceną jej postawy.

Znakomicie do zespołu wprowadza się Wiktoria Mikołajczak, która w Ostrzeszowie debiutowała w naszych barwach i z, której z pewnością będziemy mieli jeszcze sporo pociechy.

Dobre zawody rozegrała Katarzyna Czosnowska, która zdobyła sporo cennych punktów dla zespołu.

Aleksandra Łyskanowska oraz Katarzyna Balicka kolejny raz były ważnymi ogniwami zespołu co nas bardzo cieszy. Marta Mikołajczak zebrała kolejne cenne doświadczenie, a i jej postawa przyniosła ekipie parę punktów. Monika Bosacka, która na zawody pojechała pierwszy raz i zebrała bezcenne doświadczenie. Szykowana do roli pierwszej rozgrywającej w kolejnym sezonie Basia Pietrzak znów zaimponowała zagrywkami i potwierdziła potencjał do gry na rozegraniu, libero zespołu Julia Napierała, która z meczu na mecz prezentowała się coraz lepiej oraz środkowa Aleksandra Marecka, która rozwija się we właściwym kierunku.

Wszystkie zawodniczki pracowały na wyniki zespołu, a wyjazd do Ostrzeszowa potwierdził widoczny przez nas stały rozwój grupy co nas bardzo cieszy i oby tak dalej.

Grupa jak zawsze zaimponowała wewnętrznym zgraniem i atmosferą, a trenerzy zebrali cenny materiał do dalszej pracy z zawodniczkami.

W niedzielę wieczorem zmęczone, ale zadowolone siatkarki wraz z opiekunami wróciły do Poznania. To był dobry weekend w Ostrzeszowie, gdzie siatkarki naszego klubu pozostawiły po sobie dobre wrażenie!

Serdecznie dziękujemy p. Jurkowi Kurzawie za pomoc organizacyjną!

Wyjazd do Ostrzeszowa współfinansowany był ze środków Wydziału Sportu Miasta Poznania – dziękujemy!