Dzisiaj w Poznaniu rozegrano turniej juniorek z udziałem zespołu SKF KS Poznań. Turniejowe zmagania otworzyło spotkanie Konin – Jarocin, które wygrała drużyna z Konina 3:1. W drugim spotkaniu dnia pierwszy raz w tym turnieju zobaczyliśmy w akcji nasze zawodniczki. Pierwszy set spotkania z Jarocinem to była totalna deklasacja ekipy gości. Wynik seta był na tyle wysoki, że w naszym zespole szansę gry dostały wszystkie zawodniczki. W drugim secie obraz gry zmienił się. Poznańskie siatkarki wyraźne osłabły. Siatkarki z Jarocina po swojej dobrej grze i dużej ilości naszych błędów wygrały 25:20 i wyrównały stan spotkania na 1:1. Trzeci set miał podobny przebieg, a drużyna z Jarocina wygrała go 25:19. W kolejnej partii zawodniczki SKF KS Poznań rzuciły się do walki i mimo nie najlepszej gry, ale przy bardzo dużej ambicji i poświęceniu wygrały 25:23. W piątym secie gospodynie turnieju nie pozwoliły już rywalkom na zwycięstwo i wygrały w secie 15:12, a tym samym całe spotkanie 3:2.

Po przerwie nasze siatkarki zagrały z Koninem. Pierwszy set spotkania ze zmienioną taktyką po naszej stronie to była walka z obu stron. Ostatecznie po emocjonującej końcówce ekipa z Poznania wygrała 25:21 i objęła prowadzenie w meczu 1:0. W drugim secie nasze zawodniczki popełniły bardzo dużo błędów własnych i uległy 15:25. Trzeci i czwarty set to były partie walki z obu stron. Zawodniczki prezentowały poświęcenie, serce do gry, udane zagrania i dramatyczne akcje. Po naszej stronie boiska oglądaliśmy zespół, który miał lepsze i gorsze momenty, ale na boisku prezentował dzisiaj duże serce do gry i wolę walki. W naszej drużynie imponowała w tym momencie gry ponownie najlepsza dziś w naszych barwach Angelika Halczak. W trzeciej partii 25:22, a w czwartej 25:15 i siatkarki SKF KS Poznań wygrały to spotkanie 3:1 zajmując tym samym siódme miejsce w Wielkopolsce w gronie juniorek.

Plan gier:

godz. 14:00 KTPS Konin – Siatkarz Jarocin 3:1 (26:24, 22:25, 25:19, 25:21).

godz. 16:00 SKF KS Poznań – Siatkarz Jarocin 3:2 (25:16, 20:25, 19:25, 25:23, 15:12).

godz. 18:00 SKF KS Poznań – KTPS Konin 3:1 (25:22, 15:25, 25:22, 25:15).

Końcowa kolejność turnieju w Poznaniu:

1. SKF KS Poznań.

2. KTPS Konin.

3. Siatkarz Jarocin.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom dzisiejszych rezultatów !!! Dziękujemy kibicom, którzy dopingowali nasze zawodniczki  !!!

Dziękujemy sędziom dzisiejszych zawodów, którzy w przekroju całego dnia zaprezentowali się bardzo dobrze i sympatycznie.

Kadrę juniorek na tegoroczny sezon w klubie SKF KS Poznań stanowiły:

Paulina Żyłka (c), Julia Arendz, Luiza Kwiatek, Katarzyna Ciorga, Anette Ngamayama, Dominika Moszczyńska, Paula Sobkowiak, Patrycja Gębalska, Adrianna Majchrzak, Natalia Śliwińska, Alicja Strańczyk, Monika Głąbicka, Joanna Przybylska, Angelika Halczak, Karolina Andrzejewska.

Trener – Damian Gapik.

Działacze klubu pracujący dla zespołu juniorek w tegorocznym sezonie: Mikołaj Maćkowiak i Michał Sułkowski.

Podsumowanie sezonu w wykonaniu juniorek dostępne będzie w przyszłym tygodniu, a szerokie podsumowanie dzisiejszych zawodów zaprezentowane zostanie na stronie w poniedziałek.