MKS MDK Trzcianka – UKS „Rataje-ZSO 4 Poznań” 1:3 (24:26, 25:20, 13:25, 12:25)

Siatkarze UKS Rataje-ZSO 4  Poznań znów zwycięscy. Tym razem podopieczni trenera Zbigniewa Woźniaka w spotkaniu rozegranym w Trzciance pokonali ekipę MKS MDK 3:1 (24:26, 25:20, 13:25, 12:25). Na początku spotkania zawodnikom UKS nie było jednak łatwo. Mecz miał dwa oblicza. Pierwsze dwa sety to wyrównana walka spowodowana brakiem pewności poznaniaków, problemami w organizacji gry i bardzo dobrą obroną gospodarzy co przyczyniło się do tego, że w pierwszej partii zespół gości wymęczył wygraną, a drugiego seta słusznie wygrał MKS MDK Trzcianka. Dwa następne sety to zdecydowana dominacja siatkarzy Rataj i w konsekwencji trzy punkty zainkasowali aktualni liderzy III ligi A UKS Rataje-ZSO 4 Poznań.

„Zwycięstwo za 3 punkty cieszy. Na początku spotkania było trochę stresu, bo pojechaliśmy do Trzcianki po tygodniowej przerwie w treningach. Większość zawodników to studenci dla, których najważniejszą rzeczą to studia i zdanie egzaminów, a na uczelniach trwa sesja egzaminacyjna która w znacznym stopniu zakłóciła 10-cio dniowy proces treningowy naszej drużyny .  Dwie pierwsze partie zagraliśmy asekuracyjnie,  przypominając sobie co to jest gra zespołowa, próbując odzyskać pewność w ataku i bloku. W trzecim i czwartym secie wszystko wróciło do  normy, odzyskaliśmy czucie, pewność siebie zarówno w ataku jak również w bloku i obronie. Doskonałą partię rozegrał libero naszej drużyny Szymon Śmietana i wracający po chorobie Mateusz Praczyk. Właściwie zaczął funkcjonować blok naszej ekipy a atakujący  przestali uderzać w środek bloku przeciwnika i  rywale nie mieli żadnych szans w tej fazie gry. Zwycięstwo w trzeciej i czwartej partii to efekt naszej bardzo dobrej gry i udanych zagrań, a nie słabości rywala. Myślami jesteśmy już przy barażach, ale do końca rozgrywek jeszcze dwa pojedynki. Pierwszy już w najbliższą sobotę 04.02.2011r. w hali ZSO 4 os, Czecha 59 prawdopodobnie o godz. 17.00 (z Piłą) na który serdecznie zapraszamy” – podsumował Zbigniew Woźniak trener Rataj.