Pierwsze spotkanie I rundy play-off

LKS Zjednoczeni Rychwał – SKF KS Poznań 0:3 (17:25, 15:25, 13:25).

Skład SKF: Arendz, Ngamayama, Tujek, Pierzchała, Baranowska, Halczak, Przybylska (l) oraz: Ciorga, Geremek, Śliwińska (l), Kwiatek, Barwicka (c).

Spotkanie w Rychwale zainaugurowało fazę pucharową dla naszych zawodniczek.

Pierwszy set rozpoczął się wyrównanie, lecz już od stanu 3:3 siatkarki z Poznania dzięki dobrej zagrywce i zaangażowaniu w obronę zaczęły budować swoją przewagę, która ostatecznie zaowocowała wyraźnym zwycięstwem w pierwszym secie 25:17.

W drugiej partii obraz gry lekko się zmienił, bo przewaga zespołu z Poznania był jeszcze wyższa i w końcówce seta trener Gapik dał szansę zawodniczkom z ławki rezerwowych, które przypieczętowały wygraną naszej drużyny w tej partii 25:15.

Trzeci set był ostatnim w spotkaniu. Drużyna z Poznania wyraźnie dominowała na boisku, a trener zespołu mógł dzięki temu dać szansę pokazania się na boisku wszystkim zawodniczkom. Podopieczne Damiana Gapika po mimo zmian w składzie wygrały seta bardzo wyraźnie 25:13 i całe spotkanie 3:0.

W Rychwale wraz z zespołem pojawili się również członkowie zarządu Klubu oraz p. Waldemar Przybylski i p. Mariusz Biskupski, którzy wspierali zespół ze strefy przeznaczonej dla kibiców za co serdecznie dziękujemy.

Za postawę w dzisiejszym spotkaniu dziękujemy wszystkim siatkarkom.

Nasze zawodniczki w Rychwale rozegrały spotkanie bardzo pewne w pełni kontrolując jego przebieg we wszystkich trzech setach, a za tydzień w hali Politechniki mają postawić kropkę nad „i” i przypieczętować awans do półfinału rozgrywek ligowych.