Oj działo się w ten weekend choć tym razem Młodziczki pauzowały to siatkarski weekend otwierały nam seniorki, które pojechały do Złotowa na starcie z liderem. A w niedzielę w Pile wystartowała rozbudowana faza mini siatkówki „czwórek” organizowana przez Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej.

No to po kolei …..

Mecz w Złotowie był starciem lidera oraz wicelidera tabeli 3 ligi grupy A. Dodatkowym smaczkiem była na pewno chęć rewanżu z naszej strony za porażkę 0:3 w pierwszej rundzie na własnej hali. Do Złotowa pojechaliśmy w lekko okrojonym składzie a możliwość bycia w zespole 3 ligowym dostała Daria Surkova, na co dzień trenująca w młodziczkach. Mecz rozpoczęliśmy w składzie Halczak, Krajewska, Gapik, Kwiatek, Matysiak, Tracz oraz Ngamayama. Zespół Sparty Złotów w mocno bojowych nastrojach atakiem kilkakrotnie pokazywał, że chcą nie tylko wygrać ale też pokazać swoja siłę. My graliśmy bardzo cierpliwie a przede wszystkim taktycznie nie pozwalając rywalowi odskoczyć na więcej niż 2 punkty. Pierwsza partia bardzo wyrównana, żaden zespół nie potrafił złamać rywala i odskoczyć. Przełamanie nastąpiło pod koniec, kiedy w polu serwisowym Anetta Ngamayama zaserwowała 2 asy pod rząd dając nam przewagę. Już do końca seta Anetta nękała rywali swoją zagrywką a dzieki świetnymi kontratakami wygrywamy 25:21.

Idąc za ciosem na jeszcze zamroczonym rywalu w drugiej partii świetny początek i odskakujemy na 6:1. Ile znaczy dobra zagrywka pokazała wówczas jedna ze Spartanek gdzie nie dość, że odrobiła straty to jeszcze wyprowadziła świetną zagrywką swój zespół na prowadzenie. Ten set był jeszcze bardziej zażarty niż pierwszy o czym świadczy niesamowita końcówka i wynik 29:27!!! Na szczęście dla Nas choć Spartanki miały również piłki setowe po swojej stronie.

Najbardziej jednak pokręcona była chyba trzecia partia, początkowa punkt za punkt i nagle przy stanie 12:10 dla Sparty, piąty wrzucamy piąty bieg i odjeżdżamy na 17:12. Duża ilość błędów własnych po stronie Spartanek i bardzo skuteczna nasza gra doprowadziła do wysokiej przewagi i każdy już powoli widział koniec tego meczu. Przy stanie 18:14 coś się zacięło u Nas a Spartanki nakręcone, pobudzone i z wiarą, że da się to jeszcze odwrócić. Końcówka znów zacięta, wynik 20:20, 22:22 i wówczas na zagrywkę wchodzi nasza Kapitan Angelika Halczak, która wpierw świetnym skrótem męczy rywali, następnie posyła asa serwisowego i przy stanie 24:22 również jest nieomylna i po raz kolejny ciężką zagrywką ustawia nam grę i kończymy seta 25:22 i cały mecz 3:0. MVP spotkania Angelika Halczak, nasza kapitan skończyła mecz z 14 punktami w ataku i 77% skutecznością, do tego dorzuciła 2 asy serwisowe i 4 punktowe bloki. BRAWO KAPITAN!!!!

Mecz walki i wielkie brawa dla obu zespołów bo mecz był naprawdę przyjemny do oglądania. Dzięki wygranej wskakujemy na fotel lidera i już za tydzień gościmy zespół z Murowanej Gośliny, z którymi również mamy rachunek do wyrównania i już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich na Politechnikę Poznańską w sobotę 25.11.2023. Szczegóły meczu już wkrótce.

„Zdając sobie sprawę jak ciężki będzie to pojedynek, postanowiliśmy grać taktycznie i cierpliwie. Byliśmy skoncentrowani na naszych zadaniach i w 90% je zrealizowaliśmy co przynosiło nam zakładany efekt. W obronie był ogień, w kluczowych momentach gry nawet najmocniejsze ataki nie wpadały bezpośrednio w boisko. Myślę, że właśnie tym oraz skutecznymi kontratakami przechylaliśmy szalę na naszą korzyść w końcówkach każdego seta. Przed meczem tie-break wzięlibyśmy w ciemno, każdy punkt na boisku lidera to zawsze cenny punkt, jednak zespół pokazał determinacje i ambicję chcąc się zrewanżować za porażkę 0:3 u siebie. Po bardzo dobrej i dojrzałej grze wracamy do Poznania szczęśliwi i głodni następnego spotkania. Brawo zespół.” – trener Damian Gapik o meczu w Złotowie

Po zwycięstwie nad SPS Sparta Złotów stosunkiem 3:0 teraz to my z przewagą 1 małego seta zasiadamy na fotelu lidera i musimy powiedzieć, że na tym wygodnym fotelu będziemy chcieli pozostać jak najdłużej 🙂

Niedziela i ….. z powrotem jedziemy na północ województwa 🙂 choć tym razem na mini siatkówkę.

Do rozbudowanej fazy mini siatkówki „czwórek” zgłosili aż trzy zespoły 🙂 W ostatnim czasie w roczniku 2011 zapanował spory ruch i chcąc już teraz ogrywać wszystkie zawodniczki wykorzystaliśmy pełną pulę zgłoszenia. Niestety choroby pokrzyżowały plany i do Piły pojechały dwa nasze zespoły wraz z Trenerką Beatą – „Jako trener, jestem bardzo dumna z naszych dziewczyn. Dzisiaj pokazały, że są gotowe do walki i nie boją się wyzwań.”

Pierwszy zespół SKF PBS SP 69 Poznań zajął 11 miejsce. „Dziewczynki zaczęły śmiało atakować, co było wspaniałe do zobaczenia. Obrona była skuteczna, ale zagrywki wymagają jeszcze trochę pracy. Przyjęcia nie były dokładne, ale wystarczająco dobre, aby dało się wystawić. Musimy popracować nad komunikacją na boisku.”

Skład pierwszego zespołu: Lena Broda; Zuzanna Kasińska; Melania Skarzyńska; Anna Szymańska; Barbara Pawlik

Drugi zespół SKF PBS SP 69 Poznań, który zagrał swój pierwszy własny mecz, pokazał dużo obieujących umiejętności. Te zawodniczki trenują od września, więc to są ich początki, ale już teraz widać, jak bardzo są zmotywowane do dalszej gry i poprawy swoich umiejętności. Były emocje, była presja, ale mimo to dziewczynki starały się zagrać najlepiej jak potrafią. Ostatecznie zajęły 16 miejsce.

Skład drugiego zespołu: Sofia Ivanova; Julia Zys; Agata Gandecka; Lena Waścińska; Alisa Yanchylenko

„Chciałabym pogratulować obu naszym zespołom za determinację i ducha walki. To był naprawdę emocjonujący dzień i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak nasze drużyny będą się rozwijać w przyszłości.” Brawo dziewczyny!💪💪💪

Bardzo dobry weekend za nami, wszystkie informację związane z ambicją i determinacją naszych siatkarek to czysta przyjemność. Bardzo dziękujemy wszystkim kibicom oraz rodzicom za wsparcie podczas weekendu, dziękujemy naszym Sponsorom bez, których nie byłoby nas w tym miejscu w którym teraz jesteśmy 🙂

Już teraz zapraszamy wszystkich na ułożenie sobie planów weekendowych tak by móc nas wspierać w kolejnych ligowych pojedynkach a te już za tydzień 🙂