TVP Poznań

TVP Poznań jest jednym z najaktywniejszych oddziałów Telewizji Polskiej S.A. Od lat niezmiennie należy do czołówki ośrodków telewizyjnych przekazujących na antenę ogólnopolską największą liczbę codziennych relacji z wydarzeń regionalnych.
siedziba TVP Poznań
Telewizja Poznań produkuje programy dla wszystkich anten ogólnopolskiej telewizji publicznej, specjalizując się w reportażach i filmach dokumentalnych, a także w audycjach muzycznych, rozrywkowych, teatralnych i historycznych.

Do najpopularniejszych programów produkowanych w TVP Poznań – obok programu informacyjnego „Teleskop” – należą: „Telekurier” (ogólnopolski magazyn reporterów TVP INFO), „Okiem reportera”, „Medycyna i Ty”, „Ewa i jej goście”, „Studio 35”, „Przy jednym stole”.

TVP Poznań realizuje programy finansowane z funduszy Unii Europejskiej, m.in. „Schot naukowy”.

Silne związki TVP Poznań z regionem od 55 lat przejawiają się w codziennym informowaniu Wielkopolan o tym, co dzieje się w ich miejscu zamieszkania. Efekty codziennej pracy reporterów TVP Poznań widzowie oglądają w regionalnych i poznańskich wydaniach „Teleskopu”.

TVP Poznań wspiera społeczne inicjatywy Wielkopolan, obejmuje je medialnym patronatem. Promuje w swoich programach nowatorskie rozwiązania oraz przykłady wielkopolskiej przedsiębiorczości.