Do rywalizacji w hali Politechniki stanęły ekipy UKS LIS Tuliszków i SKF KS Poznań. Ekipy te w drodze do finału nie doznały porażki w spotkaniach ligowych. Sobotnie i niedzielne spotkania w hali Politechniki obserwował komplet publiczności, a Ci, którzy przyszli nie mieli czego żałować.

Pierwsze spotkanie pokazało, że czekają nas duże emocje. 19: 25 na 0:1 potem przebudzenie zespołu z Poznania, który wygrywa 25:17 na 1:1. Trzeci set jest najbardziej zacięty. Goście z Tuliszkowa prowadzą 18:24, aby przegrywać 25:24, ale ostatecznie wygrywają 27:25. Drużyna z Poznania pozbierała się jednak do walki i wygrała odpowiednio 25:20 i 15:11 i pierwsze spotkanie 3:2.

Potyczka rewanżowa w niedzielę była również bardzo ciekawa. Poznańskie siatkarki prowadziły już 17:9, aby przegrać w secie otwarcia 19:25. To wybiło z rytmu wyraźnie gospodynie, a pomogło przyjezdnym, które w drugim secie ponownie wygrały 25:19 i wyszły na prowadzenie 2:0. Kolejna partia całkowicie zmieniła obraz gry. Wygrana miejscowych 25:13 i powrót do meczu wyraźnie zasiała niepewność po stronie przyjezdnych. Kolejna partia przy ogłuszającym dopingu w hali to również wygrana poznańskich siatkarek 25:17 i wyrównanie spotkania na 2:2.

Przed piątym setem losy rywalizacji są już rozstrzygnięte i wiadomo, że poznańska ekipa wygra rundę finałową, ale oglądamy seta, który mógłby być uzdobą dla wielu spotkań. Ostatecznie po długiej walce 17:15 dla Poznania i w całym spotkaniu 3:2.

Kilkanaście minut po meczu odbyła się ceremonia zakończenia sezonu w rozgrywkach trzeciej ligi siatkarek. Obie ekipy medalami oraz pamiątkowymi pucharami nagrodził Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej, Damian Gapiński. Drużyna z Poznania dodatkowo otrzymała pamiątkową flagę za zwycięstwo w rozgrywkach ligowych.

W 16 spotkaniach sezonu 2015/2016 siatkarki SKF KS Poznań nie doznały porażki na boiskach ligowych. W dniach 29 kwietnia – 1 maja zespół z Poznania rozpocznie rywalizację w turnieju półfinałowym o prawo gry w drugiej lidze siatkówki kobiet.