W dniu 3 grudnia w Poznaniu odbył się „I Memoriał Grzegorza Plury” a jego organizator był IUKS „Jedynka” Poznań. Zawody odbyły się w kategorii singli odbijanki i singli rzucanki. Sekcja KIDS SP 74 przystąpiła do gry w rzucance i pomimo, że był to pierwszy w życiu turniej Naszych siatkarek to nikt nie zamierzał traktować turnieju tylko jako zabawy. 25 zawodników i zawodniczek podzielonych zostało na 8 grup po 3 lub 4 osoby a mecze trwały 7 minut i tak w ciągu czterech godzin turnieju rozegrane zostały 3 rundy. W pełnych emocji meczach, gdzie łzy często mieszały się z uśmiechem a zmęczenie dawało o sobie co raz bardziej znać dotarliśmy do ostatnich meczy. W ostatniej kolejce każda zawodniczka dała jeszcze z siebie maksa i tym samym każda zawodniczka wygrała swój ostatni mecz podczas zawodów. Sporo emocji natomiast było w ścisłym finale gdzie o pierwsze miejsce w turnieju przyszło się zmierzyć Poli Polaczyk oraz Antoninie Putyra. Bratobójczy pojedynek wygrała Tośka tym samym sięgając po puchar a Pola Polaczyk wstępowała na podium jako druga zawodniczka turnieju.
Duże, duże gratulacje dla każdej zawodniczki, podziękowania również dla rodziców, którzy byli cały dzień na sali głośno dopingując i wspierając dziewczyny.

Damian Gapik: „Pierwszy turniej, pierwsze emocje, pierwsze doświadczenia. Dużo było tego wszystkiego ale kiedy na sam koniec widzi się wszystkich tak uśmiechniętych, oczekujących już kolejnego treningu i turnieju to satysfakcja z takiej pracy jest naprawdę wielka. Zmęczeni ale zadowoleni, wszystkie zawodniczki dały dzisiaj z siebie maxa, myślę, że ten turniej dopiero obudził w dziewczynach chęci do bycia sportowcem.”

Skład: Witecka Karolina, Olejniczak Lena, Gapik Aleksandra, Pomorska Maja, Polaczyk Pola oraz Putyra Antonina ostatecznie

Zapraszamy do galerii: Kliknij tutaj